Արմինե Ենգիբարյանը ծնվել է Երևանում, 1993 թվականին ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Մոսկվա։ Ստացել է իրավագիտության բակալավրի աստիճան, ապա Նյու Յորքի համալսարանում (NYU) ստացել է կորպորատիվ իրավունքի մագիստրոսի աստիճան։
Արմինե Ենգիբարյանն ունի ավելի քան 20 տարվա փորձ FMCG և դեղագործական ոլորտներում։ Նա աշխատել է ԱՄՆ-ի, ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի առաջատար միջազգային կորպորացիաներում։
Իր կարիերան սկսել է որպես կրտսեր իրավաբան, իսկ տարիների ընթացքում առաջադիմելով՝ նշանակվել է GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Ltd. ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ու Ռուսաստանի տարածաշրջանային իրավաբանական տնօրենի ղեկավար։
2020 թվականին վերադարձել է Երևան և շարունակել իր մասնագիտական գործունեությունը որպես ավագ իրավախորհրդատու՝ համագործակցելով ՏՏ, iGaming և խորհրդատվական ոլորտների տարբեր ընկերությունների հետ։

Армине Енгибарян родилась в Ереване, а в 1993 году вместе с семьёй переехала в Москву. Получила степень бакалавра в области юриспруденции, затем окончила Нью-Йоркский университет (NYU), где получила степень магистра корпоративного права.
Армине Енгибарян имеет более 20 лет профессионального опыта в сферах FMCG и фармацевтики. Работала в ведущих международных корпорациях США, Европейского союза и Великобритании.
Свою карьеру начала в должности младшего юриста и, последовательно продвигаясь по карьерной лестнице, была назначена руководителем регионального юридического департамента компании GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Ltd. по Центральной и Восточной Европе и Российской Федерации.
В 2020 году вернулась в Ереван и продолжила профессиональную деятельность в качестве старшего юридического консультанта, сотрудничая с компаниями в сферах ИТ, iGaming и консалтинга.