Արմինե Ենգիբարյանը ծնվել է Երևանում, 1993 թվականին ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Մոսկվա։ Ստացել է իրավագիտության բակալավրի աստիճան, ապա Նյու Յորքի համալսարանում (NYU) ստացել է կորպորատիվ իրավունքի մագիստրոսի աստիճան։
Արմինե Ենգիբարյանն ունի ավելի քան 20 տարվա փորձ FMCG և դեղագործական ոլորտներում։ Նա աշխատել է ԱՄՆ-ի, ԵՄ-ի և Մեծ Բրիտանիայի առաջատար միջազգային կորպորացիաներում։
Իր կարիերան սկսել է որպես կրտսեր իրավաբան, իսկ տարիների ընթացքում առաջադիմելով՝ նշանակվել է GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Ltd. ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ու Ռուսաստանի տարածաշրջանային իրավաբանական տնօրենի ղեկավար։
2020 թվականին վերադարձել է Երևան և շարունակել իր մասնագիտական գործունեությունը որպես ավագ իրավախորհրդատու՝ համագործակցելով ՏՏ, iGaming և խորհրդատվական ոլորտների տարբեր ընկերությունների հետ։

Armine Yengibaryan was born in Yerevan and moved with her family to Moscow in 1993. She earned a bachelor’s degree in Law and later obtained a master’s degree in Corporate Law from New York University (NYU).
Armine has over 20 years of experience in the fast-moving consumer goods (FMCG) and pharmaceutical sectors, having worked for leading international corporations in the USA, EU, and the UK. She began her career as a junior lawyer and eventually became Head of the Legal Department for Central and Eastern Europe and Russia at GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Ltd.
In 2020, she repatriated to Yerevan and continued her professional work as a senior legal advisor, collaborating with companies across IT, iGaming, and consulting sectors.