Լիլիթ Դանիելյանը ծնվել է Հայաստանում, իսկ 2015 թվականից բնակվում է Ֆրանսիայում։ Նա կրթություն է ստացել Երևանի Չայկովսկու անվան մասնագիտացված միջնակարգ երաժշտական դպրոցում, այնուհետև՝ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտում։
Լիլիթ Դանիելյանն երգչուհի, դաշնակահար, կոմպոզիտոր և երաժշտական պրոդյուսեր է։ 2008–2013 թվականներին աշխատել է «Շանթ» հեռուստաընկերությունում՝ որպես պրոդյուսեր, եղել է «Աստղիկ» մանկապատանեկան մրցույթի երաժշտական պրոդյուսերը, ինչպես նաև մասնակցել է մի շարք երաժշտական նախագծերի որպես ժյուրիի անդամ։ Ֆրանսիայում խորացրել է իր մասնագիտացումը թատերական վոկալի ոլորտում։
Լիլիթը վոկալի և դաշնամուրի դասավանդման մեծ փորձ ունի․ աշխատել է Սան Մալոյի կոնսերվատորիայում որպես դասախոս, ինչպես նաև ֆրանսիական տարբեր քոլեջներում դասավանդում է երաժշտական կրթություն առարկան։ Համերգներով հանդես է եկել Ֆրանսիայում և ԱՄՆ-ում՝ որպես մենակատար։

Lilit Danielyan was born in Armenia and has lived in France since 2015. She studied at the Yerevan Specialized Secondary Music School after Tchaikovsky and later at the Yerevan State Institute of Theatre and Film
Lilit is a singer, pianist, composer, and music producer. From 2008 to 2013, she worked as a producer at Shant TV, served as the music producer for the “Astghik” children’s competition, and participated in several music projects as a jury member. In France, she further specialized in theatrical vocal performance.
Lilit has extensive experience teaching voice and piano. She has taught at the Conservatory of Saint-Malo and at various French colleges, delivering music education courses. She has also performed as a soloist in concerts in France and the United States.