Լիլիթ Դանիելյանը ծնվել է Հայաստանում, իսկ 2015 թվականից բնակվում է Ֆրանսիայում։ Նա կրթություն է ստացել Երևանի Չայկովսկու անվան մասնագիտացված միջնակարգ երաժշտական դպրոցում, այնուհետև՝ Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտում։
Լիլիթ Դանիելյանն երգչուհի, դաշնակահար, կոմպոզիտոր և երաժշտական պրոդյուսեր է։ 2008–2013 թվականներին աշխատել է «Շանթ» հեռուստաընկերությունում՝ որպես պրոդյուսեր, եղել է «Աստղիկ» մանկապատանեկան մրցույթի երաժշտական պրոդյուսերը, ինչպես նաև մասնակցել է մի շարք երաժշտական նախագծերի որպես ժյուրիի անդամ։ Ֆրանսիայում խորացրել է իր մասնագիտացումը թատերական վոկալի ոլորտում։
Լիլիթը վոկալի և դաշնամուրի դասավանդման մեծ փորձ ունի․ աշխատել է Սան Մալոյի կոնսերվատորիայում որպես դասախոս, ինչպես նաև ֆրանսիական տարբեր քոլեջներում դասավանդում է երաժշտական կրթություն առարկան։ Համերգներով հանդես է եկել Ֆրանսիայում և ԱՄՆ-ում՝ որպես մենակատար։

Лилит Даниелян родилась в Армении, с 2015 года проживает во Франции. Получила образование в специализированной средней музыкальной школе им. Чайковского в Ереване, а затем — в Ереванском государственном институте театра и кино.
Лилит Даниелян — певица, пианистка, композитор и музыкальный продюсер. В 2008–2013 годах работала продюсером на телеканале «Шант», была музыкальным продюсером детско-юношеского конкурса «Астхик», а также участвовала в ряде музыкальных проектов в качестве члена жюри. Во Франции углубила специализацию в области театрального вокала.
Лилит имеет большой опыт преподавания вокала и игры на фортепиано: работала преподавателем в Консерватории Сен-Мало, а также преподаёт музыкальное образование в различных французских колледжах. Выступала с концертами во Франции и США в качестве сольной исполнительницы.