Ջուլիետտա Միլիկյանը մեծացել է Շվեդիայում։ 2022 թվականին ստացել է գիտությունների բակալավրի աստիճան Շոնկոպինգի համալսարանից, իսկ 2024 թվականին՝ մագիստրոսի աստիճան Հավաքական իրավունքների ոլորտում Ուփսալայի համալսարանից։
Մի քանի տարի աշխատել է սոցիալական աշխատանքի ոլորտում՝ հիմնականում խոցելի, հանցագործ կամ լքված երեխաների հետ, ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր կազմակերպություններում։ Ունեցել է նաև փորձ Շվեդիայում ներգաղթյալների իրավունքների պաշտպանության ոլորտում, որտեղ հիմնականում աջակցություն է ցուցաբերել բնակության թույլտվությունների հետ կապված հարցերում:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակում աշխատում է ՀՀ Ազգային ժողովի Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում։

Julietta Milikian was raised in Sweden. She earned a Bachelor of Science degree from Jönköping University in 2022 and a Master’s degree in Human Rights from Uppsala University in 2024.
She has several years of experience in social work, primarily supporting vulnerable, at-risk, or abandoned children in both public and private organizations. She has also worked in Sweden on immigrant and asylum seekers’ rights, providing assistance mainly with residency permit issues.
iGorts placement: Standing Committee for the Protection of Human Rights and Public Affairs of the National Assembly of the Republic of Armenia.