Ջուլիետտա Միլիկյանը մեծացել է Շվեդիայում։ 2022 թվականին ստացել է գիտությունների բակալավրի աստիճան Շոնկոպինգի համալսարանից, իսկ 2024 թվականին՝ մագիստրոսի աստիճան Հավաքական իրավունքների ոլորտում Ուփսալայի համալսարանից։
Մի քանի տարի աշխատել է սոցիալական աշխատանքի ոլորտում՝ հիմնականում խոցելի, հանցագործ կամ լքված երեխաների հետ, ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր կազմակերպություններում։ Ունեցել է նաև փորձ Շվեդիայում ներգաղթյալների իրավունքների պաշտպանության ոլորտում, որտեղ հիմնականում աջակցություն է ցուցաբերել բնակության թույլտվությունների հետ կապված հարցերում:
«իԳործ» ծրագրի շրջանակում աշխատում է ՀՀ Ազգային ժողովի Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովում։

Джульетта Миликян выросла в Швеции. В 2022 году получила степень бакалавра наук в Университете Шёнкопинга, а в 2024 году — магистерскую степень в области коллективного права в Университете Уппсалы.
Несколько лет она работала в сфере социальной работы, в основном с уязвимыми, преступными или оставшимися без попечения детьми, как в государственных, так и в частных организациях. Также имела опыт работы в Швеции в сфере защиты прав иммигрантов, предоставляя поддержку по вопросам разрешений на проживание.
В рамках программы «iGorts» работает в Постоянной комиссии по защите прав человека и связям с общественностью НС РА.