Օգոստոսին Հայաստանում կանցկացվեն Համահայկական 8-րդ խաղերը
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանի հետ:
Հանդիպմանը գրասենյակի կողմից մասնակցել են սփյուռքի համայնքների հետ տարվող աշխատանքների պատասխանատուները, կոմիտեից՝ ԱՄՆ-ի, Մերձավոր Արևելքի, Ասիայի, Եվրոպայի, ԱՊՀ-ի և այլ երկրների աշխատանքները համակարգող մասնագետները։
Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ Համահայկական խաղերը գրասենյակի համար օրակարգային են և ավելացրել, որ համայնքներ առաջիկա այցերի ընթացքում կհորդորի մեր հայրենակիցներին անպայման մասնակցություն ունենալ։
Իշխան Զաքարյանը ներկայացրել է այս պահին ստացված հայտերի նախնական վիճակագրությունը և սփյուռքի հետ տարվող աշխատանքների կազմակերպչական ընթացքը։ Առաջարկվել է, որ գրասենյակն ակտիվ ներգրավվածություն ունենա խաղերի նախապատրաստական աշխատանքներին՝ համագործակցելով Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի հետ։
Հիշեցնենք, որ Համահայկական 8-րդ խաղերը այս տարի կանցկացվեն օգոտսոսի 5-19-ը՝ «Միասնություն սպորտով» կարգախոսով: Բացման արարողությունը տեղի կունենա Գյումրի քաղաքում, իսկ մրցումները կիրականացվեն Հայաստանի տարբեր մարզերում և քաղաքներում:

В августе в Армении пройдут 8-е Панармянские игры
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с председателем комитета Панармянских игр Ишханом Закаряном.
На встрече присутствовали ответственные за работу с диаспоральными общинами нашего Офиса и эксперты, координирующие работу США, Ближнего Востока, Азии, Европы, СНГ и других стран из комитета.
Заре Синанян отметил, что в повестке Офиса стоят Панармянские игры, и добавил, что в ходе предстоящих визитов в общины он обязательно призовет к участию наших соотечественников.
Ишхан Закарян представил предварительную статистику поступивших на данный момент заявлений и организационный процесс работы с диаспорой. Было предложено, чтобы Офис активно участвовал в подготовке к Играм, сотрудничая с комитетом Панармянских игр.
Напомним, что 8-е Панармянские игры в этом году пройдут с 5 по 19 августа под девизом «Единство спортом». Церемония открытия состоится в городе Гюмри, а соревнования пройдут в разных областях и городах Армении.