Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Մալագայի հայ համայնքին
Իսպանիա աշխատանքային այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Մալագա։ Համայնքի ներկայացուցիչների ուղեկցությամբ նա շրջայց է ունեցել Սուրբ Մարիամ Աստվածածին հայ առաքելական եկեղեցում, որը Իսպանիայի միակ հայկական եկեղեցին է և հիմնվել է տեղի համայնքի նվիրատուների և բարերարների կողմից։ Եկեղեցու տարածքում գործում է նաև մեկօրյա հայկական դպրոց։
Գրառում կատարելով եկեղեցու պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում՝ Գլխավոր հանձնակատարը նշել է․ «Սրտանց շնորհավորում եմ Մալագայի հայ համայնքի նվիրյալ զավակներին Սուրբ Մարիամ Ասվածածին եկեղեցու ստեղծման կապակցությամբ։ Միշտ եղեք նվիրված մեր ազգին և հավատքին»։
Համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ընացքում Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը և պատասխանել ներկաների, այդ թվում՝ Սևիլիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հարցերին։
Հարցերը վերաբերել են Հայաստանի պաշտպանությանը և արտաքին քաղաքականությանը, համայնքի կրթական հարցերին, սփյուռքահայ ուսուցիչների վերապատրաստմանը, Հայաստանից մշակութային այցերի կազմակերպմանը, հայրենիքում սփյուռքի ներգրավվածության ընդլայնմանը, ներդրումների իրականացմանը։

Главный уполномоченный встретился с армянской общиной Малаги
В рамках рабочего визита в Испанию главный уполномоченный Заре Синанян посетил Малагу. В сопровождении представителей общины он посетил Армянскую Апостольскую церковь Девы Марии, которая является единственной армянской церковью в Испании и была основана за счёт пожертвований и благотворителей местной общины. На территории также есть однодневная армянская школа.
Делая запись в книге памяти почетных гостей церкви, главный уполномоченный написал: «Сердечно поздравляю армянскую общину Малаги с открытием церкви Святой Девы Марии. Всегда будьте преданы нашему народу и вере».
В ходе встречи с представителями общины главный уполномоченный представил деятельность Офиса и ответил на вопросы присутствующих, в том числе представителей армянской общины Севильи.
Вопросы, связанные с обороной и внешней политикой Армении, образованием, подготовкой преподавателей армян диаспоры, организацией культурных визитов из Армении, расширением участия диаспоры на родине, инвестициями.