Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպումներ է ունեցել Համբուրգում
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Համբուրգի հայ համայնք 1965» կազմակերպության սրահում հանդիպել է Համբուրգում գործող հայկական կառույցների ներկայացուցիչների և հայազգի մի շարք անհատների հետ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Համբուրգում ՀՀ պատվավոր հյուպատոս Հայկո Հեխթը։
Շնորհակալություն հայտնելով այցելության համար՝ «Համբուրգի հայ համայնք 1965» միության ատենապետ Արսեն Համբարձումյանը նշել է, որ հանդիպումը սպասված էր և ընդգծել, որ տեղում գործող միություններն ակտիվ աշխատում են հանուն համայնքի համախմբվածության, հայ ինքնության պահպանման և հայրենիքի հետ կապերի ամրապնդման ուղղությամբ։
Գլխավոր հանձնակատարը մանրամասնորեն ներկայացրել է 2019 թվականից ի վեր գրասենյակի կողմից իրականացվող աշխատանքները, ծրագրերը, հայրենադարձության գործընթացը, Հայաստան-սփյուռք հարաբերությունների ներկայիս իրավիճակը, սփյուռքի ներուժի ներգրավմանն ուղղված նախաձեռնությունները։ Գլխավոր հանձնակատարը հորդորել է համայնքի երիտասարդներին մասնակցել օգոստոսին Հայաստանում կայանալիք Ազգային երիտասարդական համաժողովին և Համահայկական 8-րդ խաղերին։ Հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով։ Հարցերը հիմնականում վերաբերել են սփյուռքի դպրոցներին դասագրքերի տրամադրմանը, ուսուցիչների վերապատրաստմանը և ընդհանուր մեթոդաբանության խնդիրներին, հայրենադարձությանը, Հայաստանի և Արցախի մարտահրավերներին, զինվորական ծառայությանը, սփյուռքում հայկական ինքնության պահպանման դժվարություններին։
Հանդիպման ավարտին Գլխավոր հանձնակատարը Համբուրգի հայ համայնքի մի շարք կառույցների և անհատների հանձնել է շնորհակալագրեր:

Главный уполномоченный провел встречи в Гамбурге
Главный уполномоченный Заре Синанян в зале организации «Армянская община Гамбурга 1965» встретился с представителями действующих в Гамбурге армянских структур.
Во встрече принял участие также почетный консул РА в Гамбурге Айко Хехт.
Выразив благодарность за визит, председатель Союза «Армянская община Гамбурга 1965» Арсен Амбарцумян отметил, что встреча была долгожданной и подчеркнул, что действующие на месте союзы активно работают во имя сплоченности общины, сохранения армянской идентичности и укрепления связей с родиной.
Главный уполномоченный подробно представил работу, осуществляемую Офисом с 2019 года, процесс репатриации, нынешнюю ситуацию в отношениях Армения-Диаспора, инициативы, направленные на привлечение потенциала диаспоры. Главный уполномоченный призвал молодежь общины принять участие в предстоящем в августе в Армении Армянском молодежном форуме и 8-х Панармянских играх. Встреча продолжилась в формате вопросов и ответов. Вопросы в основном касались предоставления учебников школам диаспоры, переподготовки учителей и проблем общей методологии, репатриации, вызовов Армении и Арцаха, военной службы, трудностей сохранения армянской идентичности в диаспоре.
В конце встречи главный уполномоченный вручил благодарственные грамоты ряду структур и отдельных лиц армянской общины Гамбурга.