Լեհաստանի պետքարտուղարն այցելել է Ծիծեռնակաբերդ
Այցով Հայաստանում է գտնվում Լեհաստանի սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ, պետքարտուղար Յան Ջիեջիչակը։ Նա Երևանում է մասնակցելու հայ-լեհական դարավոր բարեկամությանը և Սբ. Հովհաննես Պողոս Բ-ին պապին նվիրված խաչքարի բացման և օծման հանդիսավոր արարողությանը:
Այցի առաջին օրվա ընթացքում Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանի ուղեկցությամբ Յան Ջիեջիչակը այցելել է Ծիծեռնակաբերդ, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին և ծաղկեպսակ դրել հուշակոթողին:
Վաղը Լեհաստանի պետքարտուղարը հանդիպում կունենա Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի հետ՝ քննարկելու երկու երկրների սփյուռքների միջև համագործակցության հնարավորությունները:

The Secretary of State of Poland visited Tsitsernakaberd
Authorized representative of the government for Diaspora and Poles Abroad, Secretary of State Jan Dziedziczak is on a visit to Armenia. In Yerevan, he will take part in the ceremonial opening and consecration of the khachkar dedicated to Pope John Paul II and century-old Armenian-Polish friendship.
During the first day of the visit, accompanied by Head of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs Mushegh Ghukasyan, Jan Dziedziczak visited Tsitsernakaberd, honored the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide and laid a wreath at the memorial.
Tomorrow, the Secretary of State of Poland will have a meeting with High Commissioner Zareh Sinanyan to discuss the possibilities of cooperation between Diasporas of the two countries.