Ավարտվել է «Քայլ դեպի տուն» ծրագրի հայտադիմումների ընդունումը
Սփյուռքի պատանիների «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրին այս տարի ստացվել է 1284 հայտ: Դիմորդները 13-18 տարեկան պատանիներ են 25 երկրներից՝ ԱՄՆ, Ռուսաստան, Վրաստան, Ուկրաինա, Ֆրանսիա, Կիպրոս, Նիդերլանդներ, Գերմանիա, Մեծ Բրիտանիա, Իռլանդիա, Իսպանիա, Շվեյցարիա, Լիբանան, Բուլղարիա, Բելառուս, Իսրայել, Ռումինիա, ԱՄԷ, Շվեդիա, Իտալիա, Հունգարիա, Բելգիա, Կանադա, Ղրղզստան, Սիրիա: Ամենաակտիվը 15 և 16 տարեկաններն են:
1284 դիմորդներից ծրագրին հնարավորություն կունենան մասնակցել 600-ը՝ հաշվի առնելով ներկայացված մոտիվացիոն հոլովակը և գրանցվելու ժամանակահատվածը:
Ծրագիրը կանցկացվի 6 փուլով՝ հունիսի 5-17-ը, հունիսի 19-ից հուլիսի 1-ը, հուլիսի 3-15-ը, հուլիսի 17-29-ը, հուլիսի 31-ից օգոստոսի 12-ը, օգոստոսի 14-26-ը: Այն կներառի 13-օրյա ճամբարային ծրագիր, հայոց լեզվի (արևելահայերեն, արևմտահայերեն), հայրենագիտության, ազգային երգ ու պարի դասընթացներ, ճանաչողական այցելություններ Հայաստանի պատմամշակութային վայրեր, թանգարաններ, կրթական հաստատություններ, հանդիպումներ պետական, հասարակական, մշակույթի և արվեստի գործիչների հետ, մարզական և մշակութային միջոցառումներ:

The application process for the participation in the «Step Toward Home» program ended
This year, 1284 applications were received for the «Step Toward Home» educational and informative program of the youth of Diaspora. Applicants are young people aged 13-18 from 25 countries: USA, Russia, Georgia, Ukraine, France, Cyprus, Netherlands, Germany, Great Britain, Ireland, Spain, Switzerland, Lebanon, Bulgaria, Belarus, Israel, Romania, UAE, Sweden, Italy, Hungary, Belgium, Canada, Kyrgyzstan, Syria. 15 and 16 year olds are the most active.
600 of the 1284 applicants will be able to participate in the program, taking into account the presented motivational video and registration period.
The program will be held in 6 stages: June 5-17, June 19-July 1, July 3-15, July 17-29, July 31-August 12, August 14-26. It will include a 13-day camp program, Armenian language, patriotism, national song and dance courses, visits to historical and cultural places of Armenia, museums, educational institutions, meetings with state, public, culture and art figures, sports and cultural events.
All expenses for the 13-day period of the program are covered by the Government of the Republic of Armenia.