Հանդիպում M.A.M կրթական հարթակի հիմնադիրների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «M.A.M» առցանց կրթական հարթակի հիմնադիրներ Մարինե Ղազարյանին և Մելինե Ղազարյանին։
Նրանք ներկայացրել են սփյուռքում հայերենի դասավանդման նորարարական մոտեցումները և իրենց գործունեության ուղղությունները: Հիմնադիրները շնորհակալություն են հայտնել գրասենյակի անձնակազմին սերտ համագործակցության համար, որը նպաստել է համայնքներում կրթական հարթակի վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացմանը: Բացի այդ, հարթակն ակտիվ աշխատում է նաև մեր գրասենյակի «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» և «իԳործ» ծրագրերի շրջանավարտների և մասնակիցների հետ:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է սփյուռքում հայոց լեզվի ուսուցումը և հարթակի կողմից ստեղծված արդիական մոտեցումները:
Հիշեցնենք, որ «M.A.M» հարթակում առկա են առցանց դասընթացներ հայոց լեզվի, պատմության և մշակույթի վերաբերյալ ինչպես երեխաների, այնպես էլ մեծահասակների համար:

Встреча с основателями образовательной платформы М.А.М
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял учредителей образовательной онлайн-платформы M.A.M Марине Казарян и Мелине Казарян.
Они рассказали о возможностях онлайн-обучения армянскому языку для армян диаспоры. Также отметили, что благодаря сотрудничеству с Офисом, вырос уровень осведомленности армян диаспоры о платформе.
Сотрудничество осуществляется, как в рамках деятельности Офиса, так и в рамках реализуемых нами программ среди которых программы: «Молодой посол диаспоры» и «IGorts».
Главный уполномоченный высоко оценил деятельность M.A.M и отметил важность изучения армянского языка в диаспоре, подчеркнув нестандартный формат преподавания в платформе, который влияет на уровень интереса учащихся.
«Образовательное движение M.A.M» - это онлайн-платформа с онлайн-курсами армянского языка, истории и культуры для детей и взрослых. Программы представлены в интерактивном формате и проводятся в режиме реального времени.