Շարունակվում են Զարեհ Սինանյանի հանդիպումները Մոսկվայում
Հուլիսի 19-ին Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՌԴ-ում Հայաստանի դեսպանատանը հանդիպեց ռուս-հայկական կազմակերպությունների համակարգող խորհրդի անդամների հետ:
Հանդիպմանը ներկա էր գեներալ-լեյտենանտ Նորատ Տեր-Գրիգորյանցը: Հանդես գալով առանձին ելույթով` նա նշեց, որ արժևորում է իրենց կառույցի անդամների և Գլխավոր հանձնակատարի հանդիպումը:
Զարեհ Սինանյանը ողջունեց խորհրդի անդամներին և բարձր գնահատեց հայոց բանականշինության մեջ գեներալ-լեյտենանտի կարևոր ներդրումը: Ներկաները նշեցին, որ խորհուրդը ստեղծվել է 2013 թվականին, ներառում է 15 տարբեր կազմակերպություններ: Անդամները մանրամասն ներկայացրին իրենց գործունեությունը, խոսեցին այն խնդիրների մասին, որոնք ծառացել են Ռուսաստանում հայկական կազմակերպությունների առջև և հանդես եկան կոնկրետ առաջարկություններով:
Հայկական կազմակերպությունների ղեկավարները պատրաստակամություն հայտնեցին ջանք ու գիտելիք չխնայել հանուն Հայաստանի։ Իր հերթին Զարեհ Սինանյանը կարևորեց խորհրդի կողմից իրականացվող աշխատանքները` ուղղված ռուսաստանաբնակ հայերի և Հայաստանի միջև կապի ամրապնդմանը:
Այսօր Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է նաև «Լսարան» նախագծի հիմնադրի և նախաձեռնող խմբի անդամների հետ: Նրանք ներկայացրին կրթամշակութային «Լսարան» համաժողովը, որը այս տարի սեպտեմբերին արդեն 5-րդ անգամ է անցկացվելու, որին հրավիրեցին նաև Զարեհ Սինանյանին:

В Москве продолжаются встречи Заре Синаняна
Главный уполномоченный премьер-министра Армении по делам диаспоры Заре Синанян 19 июля в посольстве Армении в РФ встретился с членами Координационного совета российско-армянских организаций.
На встрече присутствовал генерал-лейтенант Норат Тер-Григорянц. Он отметил, что высоко оценивает встречу членов структуры и главного уполномоченного.
Заре Синанян приветствовал членов совета и высоко оценил важный вклад генерал-лейтенанта в строительство армии. Члены совета отметили, что в 2013 году был создан Координационный совет российско-армянских организаций с участием 15 различных организаций. Участники подробно рассказали о своей деятельности, о проблемах, стоящих перед армянскими организациями в России, и сделали конкретные предложения.
Руководители армянских организаций выразили готовность приложить все усилия во благо Армении. В свою очередь Синанян отметил важность работы совета по укреплению связей между российскими армянами и Арменией.
Главный уполномоченный по делам диаспоры также встретился с основателем проекта «Лсаран» и членами инициативной группы. Они представили образовательную и культурную конференцию «Лсаран», которая состоится в пятый раз в сентябре этого года, и пригласили Заре Синаняна принять в ней участие.