ՄԵԿՆԱՐԿԵԼ Է «ՔԱՅԼ ԴԵՊԻ ՏՈՒՆ» 2023 ԾՐԱԳԻՐԸ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակը մեկնարկել է «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագիրը, որը նախատեսված է 13-18 տարեկան սփյուռքահայ պատանիների համար:
Ողջունելով առաջին փուլի 60 մասնակիցներին՝ գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը նշել է, որ նրանք այս 13 օրերի ընթացքում ունենալու են անմոռանալի պահեր, բացահայտելու եք Հայաստանը, բարելավելու եք հայերենի իմացությունը, ճանաչելու են հայկական մշակույթը և ամենակարևորը՝ ձեռք են բերելու լավ ընկերներ: «Ինչպես փաստում են ծրագրի նախորդ տարիների մասնակիցները, այս ընթացքում ունեցած հիշողությունները ձեզ կուղեկցեն դեռ երկար ժամանակ և կդառնան ձեր պատանեկության անմոռանալի շրջաններից մեկը»,-ընդգծել է նա:
Այս տարի ծրագիրը կընթանա ԵՊՀ Բյուրականի ուսումնաարտադրական բազայում հունիսի 5-ից օգոստոսի 26-ը՝ 6 փուլով և 25 երկրից 600 մասնակիցներով:

СТАРТОВАЛА ПРОГРАММА «ШАГ К ДОМУ - 2023»
Офис главного уполномоченного по делам диаспоры Республики Армения запустил образовательную программу «Шаг к дому», которая предназначена для армянской молодежи диаспоры в возрасте 13-18 лет.
Приветствуя 60 участников первого потока, руководитель Офиса Мушег Гукасян отметил, что в течение этих 13 дней они проведут незабываемые моменты, откроют для себя Армению, улучшат свои знания армянского языка, познакомятся с армянской культурой и, самое главное, обретут хороших друзей. «Как заявляют участники предыдущих лет программы, воспоминания об этом периоде будут сопровождать вас еще долго и станут одним из незабываемых периодов вашей молодости», — подчеркнул руководитель Офиса.
В этом году программа пройдет на образовательной базе ЕГУ Бюракан с 5 июня по 26 августа, будет состоять из 6 этапов и привлечет 600 участников из 25 стран мира.