Մասնակցություն «Նորարարություն հանուն կայուն զարգացման. Հայաստանի համար» միջոցառմանը
Գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը մասնակցել է ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի «Նորարարություն հանուն կայուն զարգացման. Հայաստանի համար» (I4SDR) բարձր մակարդակի միջոցառմանը: Հետազոտության նպատակն է վերլուծել Հայաստանի ազգային նորարարական համակարգի ներկա վիճակը և զարգացումները, վերհանել առկա բացթողումները և տրամադրել հստակ առաջարկություններ դրանց չեզոքացման ուղղությամբ։
Հանդիպմանը բացման խոսքով հանդես են եկել ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Ռոբերտ Խաչատրյանը, ՄԱԿ-ի Եվրոպական տնտեսական հանձնաժողովի (ԵՏՀ) գործադիր քարտուղար Օլգա Ալգայերովան, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Ռաֆայել Գևորգյանը, Հայաստանում Շվեդիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պատրիկ Սվենսոնը, Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի պաշտոնակատար Նիլս Սքոթը և այլք:
Հետազոտության մեջ մեծ դերակատարում է տրված Հայաստանում նորարարության զարգացման գործում սփյուռքի գործոնին, մասնավորապես՝ նորարարական գյուղատնտեսության ոլորտում:

Participation in the event «Innovation for Sustainable Development Review of Armenia»
Head of the office Mushegh Ghukasyan participated in the UNECE Innovation for Sustainable Development Review of Armenia (I4SDR) High-level Launch Event. The purpose of the research is to analyze the current state and developments of the national innovative system of Armenia, highlight the existing gaps and provide clear recommendations for their neutralization.
RA Minister of High-Tech Industry Robert Khachatryan, Executive Secretary of the United Nations Economic Commission for Europe Olga Algayerova, RA Deputy Minister of Economy Rafael Gevorgyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Sweden to Armenia Patrick Svensson, Acting Permanent Coordinator of the United Nations in Armenia Niels Scott and others made introductory speeches at the meeting.
In the research, a great role is given to the diaspora factor in the development of innovation in Armenia, particularly in the field of innovative agriculture.