Գլխավոր հանձնակատարն աշխատանքային այցով Լեհաստանում է
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Լեհաստանում: Այցի առաջին օրվա ընթացքում նա այցելել է Լեհաստանի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանություն և հանդիպեց դեսպան Սամվել Մկրտչյանի, պատվավոր հյուպատոս Հրաչյա Բոյաջյանի և դեսպանության անձնակազմի հետ։
Հանդիպումից հետո Գլխավոր հանձնակատարը ՀՀ դեսպանի և պատվավոր հյուպատոսի ուղեկցությամբ այցելել է Լեհահայերի մշակույթի և ժառանգության հիմնադրամ, որտեղ պահպանվում և ցուցադրվում են լեհահայության պատմամշակութային ժառանգության թանգարանային նմուշները։
Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Մարիա Օհանովիչ-Տարասյուկը (Maria Ohanowicz-Tarasiuk) և Լեհաստանում հայկական մշակույթի ուսումնասիրությունների կենտրոնի տնօրեն Անդրեյ Ա. Ժեբան (Andrzej A. Zięba) Զարեհ Սինանյանին են ներկայացրել հիմնադրամի գործունեությունը, ինչպես նաև ցուցադրվող նմուշները, որից հետո Գլխավոր հանձնակատարը գրառում է կատարել հիմնադրամի պատվավոր այցելուների հուշամատյանում։

Главный уполномоченный находится с рабочим визитом в Польше
Главный уполномоченный Заре Синанян находится с рабочим визитом в Польше. В первый день визита он посетил посольство Республики Армения в Польше и встретился с послом Самвелом Мкртчяном, почетным консулом Грачья Бояджяном и сотрудниками посольства.
После встречи главный уполномоченный в сопровождении посла РА и почетного консула посетил Фонд культуры и наследия польских армян, где хранятся и экспонируются музейные образцы историко-культурного наследия польских армян.
Председатель правления Фонда Мария Оганович-Тарасюк и директор Центра изучения армянской культуры в Польше Андрей А. Жемба представили Заре Синаняну деятельность фонда, а также выставленные образцы, после чего главный уполномоченный сделал запись в книге памяти почетных посетителей фонда.