Գլխավոր հաձնակատարը հանդիպել է Հունաստանի փոխարտգործնախարարի հետ
Կիպրական սփյուռքի համաշխարհային համաժողովի և Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով եռակողմ համագործակցության շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հունաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Գիորգիոս Կոցիրասի հետ։
Շնորհավորելով պաշտոնի ստանձնման առթիվ՝ Գլխավոր հանձնակատարը եռակողմ համագործակցության արդյունավետ շարունակականության և սերտացման հույս է հայտնել։
«Սփյուռքի հարցերով այս եռակողմ համագործակցության շրջանակներում մենք բավականին աշխատանք ենք տարել, սակայն առկա է ընդլայնման և խորացման հսկայական տարածք։ Մեր համայնքներն իրապես կարող ենք շատ հարցերում միասնաբար աշխատել, և մենք պետք է նպաստենք այդ կամուրջների ստեղծմանը»,-նշել է Զարեհ Սինանյանը։
«Այս համագործակցությունը նախևառաջ կարևոր է հանրային դիվանագիտության և փափուկ ուժի տեսանկյունից։ Մենք իրապես մեծ ներուժ ունենք։ Իհարկե, այն կնպաստի նաև մեր եղբայրական երկրների միջև առկա հարաբերություններին»,-ընդգծել է Հունաստանի փոխարտգործնախարարը։
Կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել շարունակել աշխատանքն արդեն իսկ առկա համագործակցության ուղղությամբ և զարգացնել համատեղ նախաձեռնությունները։

The High Commissioner met with the Deputy Foreign Minister of Greece
Within the framework of the World Conference of Cyprus Diaspora and the continued trilateral cooperation on Armenia-Greece-Cyprus diaspora issues, High Commissioner Zareh Sinanyan met with the Deputy Foreign Minister of Greece, Giorgos Kotsiras.
After congratulating him on his appointment to the position, the High Commissioner expressed hope that trilateral collaboration will continue and intensify.
“Within the scope of our partnership focused on diaspora affairs, we have done significant work, but there is enormous room for broadening and deepening these efforts. Our communities can work closely together on many issues, and we must contribute to building those bridges”, said Zareh Sinanyan.
“Firstly, this cooperation is important in terms of public diplomacy and soft power. We have really great potential. Of course, this will also contribute to the relations between our fraternal countries”, noted Greece’s Deputy Foreign Minister.