Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցում է Եվրոպական տնտեսական համաժողովին
Հայաստան-Լեհաստան սփյուռքի հարցերով համագործակցության շրջանակներում և Լեհաստանի սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ, պետնախարար Յան Ջիեջիչակի հրավերով՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը որպես բանախոս մասնակցում է 32-րդ Եվրոպական տնտեսական համաժողովին։
Եռօրյա համաժողովն անցկացվում է լեհական Կարպաչ քաղաքում՝ հյուրընկալելով 4000-ից ավելի մասնակիցների և 1000-ից ավելի բանախոսների 400 քննարկումների և միջոցառումների շրջանակներում։
Զարեհ Սինանյանը ելույթ կունենա «Սփյուռք ունեցող երկրների քաղաքականությունը և փոխադարձ հարաբերությունները» պանելային քննարկման ընթացքում՝ ներկայացնելով հայկական սփյուռքի հետ համագործակցության ուղղությունները, ծրագրերը և ռազմավարական քայլերը, ինչպես նաև սփյուռքներ ունեցող երկրների հետ գործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։

Главный уполномоченный участвует в Европейском экономическом форуме
В рамках сотрудничества Армения-Польша по вопросам диаспоры и по приглашению полномочного представителя правительства Польши по вопросам диаспоры и зарубежных поляков, госминистра Яна Дзедзичака главный уполномоченный Заре Синанян участвует в 32-м Европейском экономическом форуме в качестве спикера.
Трехдневный форум проводится в польском городе Карпач, где участвуют более 4000 участников и более 1000 спикеров, которые взаимодействуют в рамках 400 дискуссий и мероприятий.
Заре Синанян выступит в ходе панельной дискуссии “Политика и взаимоотношения стран с диаспорой”, представив направления сотрудничества с армянской диаспорой, программы и стратегические шаги, а также возможности расширения сотрудничества со странами с диаспорой.