Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցում է Եվրոպական տնտեսական համաժողովին
Հայաստան-Լեհաստան սփյուռքի հարցերով համագործակցության շրջանակներում և Լեհաստանի սփյուռքի և արտերկրի լեհերի հարցերով կառավարության լիազոր ներկայացուցիչ, պետնախարար Յան Ջիեջիչակի հրավերով՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը որպես բանախոս մասնակցում է 32-րդ Եվրոպական տնտեսական համաժողովին։
Եռօրյա համաժողովն անցկացվում է լեհական Կարպաչ քաղաքում՝ հյուրընկալելով 4000-ից ավելի մասնակիցների և 1000-ից ավելի բանախոսների 400 քննարկումների և միջոցառումների շրջանակներում։
Զարեհ Սինանյանը ելույթ կունենա «Սփյուռք ունեցող երկրների քաղաքականությունը և փոխադարձ հարաբերությունները» պանելային քննարկման ընթացքում՝ ներկայացնելով հայկական սփյուռքի հետ համագործակցության ուղղությունները, ծրագրերը և ռազմավարական քայլերը, ինչպես նաև սփյուռքներ ունեցող երկրների հետ գործակցության ընդլայնման հնարավորությունները։

The High Commissioner is participating in the European Economic Forum
Within the framework of Armenia-Poland collaboration on diasporan issues, and at the invitation of Poland’s Government Plenipotentiary for the Polish Diaspora and Poles Abroad Jan Dziedziczak, High Commissioner Zareh Sinanyan is participating as a speaker at the 32nd European Economic Forum.
The three day forum is being held in the Polish city of Karpacz, hosting more than 4000 guests and over 1000 speakers in 400 discussions and events.
Zareh Sinanyan will speak during a panel discussion entitled “The Policy of States Towards Their Diasporas and Mutual Relations”, during which he will present the directions, programs, and strategic approaches of the Republic of Armenia’s collaboration with the Armenian Diaspora, as well as the possibilities of expanding cooperation with countries which have diaspora communities.