Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է «Armenian Food Bank» հիմնադրամի գրասենյակ
ՀՀ Սփյուռքի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Երևան ժամանած «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի 18 մասնակիցների հետ միասին այցելել է «Armenian Food Bank» (Հայկական պարենի բանկը) բարեգործական հիմնադրամի գրասենյակ, որտեղ այս օրերին բազմաթիվ հայրենադարձներ տարատեսակ օգնություն են հավաքագրում՝ ի աջակցություն Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների։
Այս օրերին տարվող աշխատանքների մասին Զարեհ Սինանյանին և սփյուռքահայ երիտասարդներին պատմել է «Armenian Food Bank»-ի հիմնադիր Մայքլ Ավետիքյանը, ով տարիներ առաջ Կանադայից հայրենադարձվել է Հայաստան։
Զարեհ Սինանյանը մեծապես կարևորել է սփյուռքի կազմակերպությունների, անհատների և հայրենադարձների ներդրումն ու աջակցությունը Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների կարիքները հոգալու և անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերելու հարցում։
Գլխավոր հանձնակատարն իր երախտագիտություն է հայտնել սփյուռքի բոլոր կառույցներին և հայրենադարձ քաղաքացիներին, ովքեր համախմբվել են մեկ ընդհանուր գաղափարի շուրջ։
«Armenian Food Bank»-ը իր տեսակի մեջ առաջինն է Հայաստանում՝ նպատակ ունենալով աջակցել կարիքավոր մարդկանց և ընտանիքներին՝ հավաքագրելով սնունդ, հագուստ և տարատեսակ պարագաներ։

Главный уполномоченный посетил благотворительный фонд «Armenian Food Bank»
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян вместе с прибывшими в Ереван 18 участниками программы «Молодой посол диаспоры» посетил офис благотворительного фонда «Armenian Food Bank» (Армянский продовольственный банк), где сейчас активно ведется гуманитарный сбор в поддержку наших соотечественников, насильственно переселенных из Нагорного Карабаха.
О деятельности фонда Заре Синаняну и молодежи диаспоры рассказал его основатель Майкл Аветикян, который много лет назад репатриировался из Канады в Армению.
Главный уполномоченный придал большое значение вкладу и содействию организаций диаспоры, отдельных лиц и репатриантов в вопросе удовлетворения потребностей наших соотечественников из Нагорного Карабаха. Он выразил признательность всем структурам диаспоры и репатриантам, которые объединились вокруг одной общей идеи.
«Armenian Food Bank» является первым в своем роде в Армении фондом, цель которого - сбор продовольствия, одежды и иных бытовых ресурсов для нуждающихся людей.