Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է Նիցցայի հայ համայնք
Ֆրանսիա կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է Նիցցայի «Բարսամյան» համալիրում տեղի համայնքի և Կոտ դ’Ազուր շրջանի տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ հանդիպմանը։
Հանդիպումը մեկնարկել է Նիցցայի քաղաքապետի 1-ին տեղակալ Էնթոնի Բորեի ողջույնի խոսքով, որում նա բարձր է գնահատել ֆրանսահայ համայնքի ներուժը և իր գլխավորած պատվիրակության վերջին այցը Հայաստան:
Զարեհ Սինանյանը կարևորել է համայնքի շարունակական ակտիվությունն ու ներգրավվածությունն ինչպես Ֆրանսիայում, այնպես էլ Հայաստանում: Գլխավոր հանձնակատարը մանրամասն անդրադարձ է կատարել Հայաստան-սփյուռք հարաբերություններին, հայրենիքի անվտանգային մարտահրավերներին և առկա իրավիճակին:
Այնուհետ հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձևաչափով:
Հանդիպման ավարտին հայ համայնքի ներկայացուցիչները շնորհակալագիր են հանձնել Մոնակոյի «Երեխաներ և ապագա» հիմնադրամին՝ Հայաստանի «Իմ քայլը» հիմնադրամի հետ ակտիվ համագործակցության համար:

Главный уполномоченный посетил армянскую общину Ниццы
Главный уполномоченный Заре Синанян в ходе рабочего визита во Францию в комплексе "Парсамян" в Ницце принял участие во встрече с активом армянской общины города и представителями властей Лазурного Берега.
На встрече с приветственным словом выступил первый заместитель мэра Ниццы Энтони Борре. Высоко оценив потенциал французско-армянской общины, он напомнил о последнем визите возглавляемой им делегации в Армению.
Заре Синанян в своем слове подчеркнул важность продолжительной деятельности общины как во Франции, так и в Армении. Главный уполномоченный подробно рассказал об отношениях Армении с Диаспорой, а также коснулся вопросов национальной безопасности и сложившейся в регионе ситуации.
Встреча была продолжена в формате вопросов и ответов.
В завершение встречи представители армянской общины вручили благодарственную грамоту фонду «Дети и будущее» из Монако за активное сотрудничество с армянским фондом «Мой шаг».