Այցելություն Իրկուտսկ՝ հայ մշակութային միության ստեղծման 30-ամյակի առթիվ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանն աշխատանքային այցով գտնվում է Ռուսաստանի Իրկուտսկ քաղաքում՝ մասնակցելու հայ մշակութային միության ստեղծման 30-ամյակի միջոցառումներին:
Գրասենյակի ղեկավարը հանդիպում է ունեցել Իրկուտսկի մարզպետարանի մի շարք պաշտոնյաների հետ։ Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև Իրկուտսկի հայ մշակութային միության ղեկավար Հայկ Գնդլյանը և Բրատսկի հայկական ազգային մշակութային միության ղեկավար Արմեն Դավթյանը։ «Ուրախ եմ տեսնել Իրկուտսկի հայ համայնքի և քաղաքային և մարզային իշխանությունների միջև հաստատված ջերմ հարաբերությունները և իշխանությունների կողմից համայնքին ցուցաբերվող շարունակական աջակցությունը»,-նշել է Մուշեղ Ղուկասյանը։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ համայնքին առնչվող հարցեր, ինչպես նաև կրթական, զբոսաշրջային և այլ բնագավառներում համագործակցության հնարավորությունները:
Հանդիպման ավարտին Իրկուտսկի հայ մշակութային միության ստեղծման 30-ամյակի առթիվ ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության Իրկոտսկից մարզային ներկայացուցչության կողմից միության ղեկավար Հայկ Գնդլյանին հանձնվել է շնորհավորական նամակ։

Визит в Иркутск по случаю 30-летия создания Армянского культурного общества
Руководитель Аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры Мушег Гукасян находится с рабочим визитом городе Иркутск (Россия), где участвует в мероприятиях, посвященных 30-летию создания Иркутского армянского культурного общества.
Глава Офиса провел встречу с рядом должностных лиц администрации губернатора Иркутской области. На встрече также присутствовали руководитель Иркутского армянского культурного общества Айк Гндлян и руководитель Братского армянского национально-культурного союза Армен Давтян. «Я рад видеть теплые отношения, установившиеся между армянской общиной Иркутска и властями города и области, а также постоянную поддержку, оказываемую властями общине», - отметил Мушег Гукасян. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армянской общины, а также возможности сотрудничества в образовательной, туристической и других сферах.
В завершение встречи по случаю 30-летия создания Иркутского армянского культурного общества руководителю Айку Гндляну было вручено поздравительное письмо Иркутского областного представительства МИД России.