Հանդիպում Իրկուտսկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Իրկուտսկի հայ մշակութային միությունում կայացել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակ ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանի հանդիպումը հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման մեկնարկին միության ղեկավար Հայկ Գնդլյանը ներկայացրել է միության 30-ամյա գործունեությունը, նախաձեռնությունները և հետագա անելիքները։ Նա ընդգծել է, որ համայնքում գործում է կիրակնօրյա դպրոց, 2 պարախումբ, անցկացվում են երաժշտական գործիքների դասընթացներ։
Գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը ողջունել է ներկաներին և ևս մեկ անգամ շնորհավորել միության 3 տասնամյակ արդյունավետ գործունեության առթիվ: Նա այնուհետ ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերը և աշխատանքի ուղղությունները, ապա պատասխանել ներկաների հարցերին:
Հանդիպման ավարտին Ռուսաստանի այլ հայ համայնքներից և կառույցներից հրավիրված հյուրերը համառոտ կերպով ներկայացրել են իրենց գործունեությունը:

Meeting with representatives of the Armenian community in Irkutsk
Mushegh Ghukasyan, the Chief of Staff of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, met with representatives of the Armenian community at the Armenian Cultural Union of Irkutsk.
Hayk Gndlyan, the Head of the Union, presented the organization's 30 years of activities, initiatives, and future tasks. He highlighted that the community hosts a Sunday school, 2 dance groups, and offers musical instrument courses.
Mushegh Ghukasyan welcomed the attendees and congratulated the Union on three decades of effective operation. He then outlined the plans and main directions of work of the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs, and responded to the audience's questions.
At the end of the meeting, the invited guests from other Armenian communities and organizations in Russia briefly presented their activities.