Հանդիպում Իրկուտսկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Իրկուտսկի հայ մշակութային միությունում կայացել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակ ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանի հանդիպումը հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման մեկնարկին միության ղեկավար Հայկ Գնդլյանը ներկայացրել է միության 30-ամյա գործունեությունը, նախաձեռնությունները և հետագա անելիքները։ Նա ընդգծել է, որ համայնքում գործում է կիրակնօրյա դպրոց, 2 պարախումբ, անցկացվում են երաժշտական գործիքների դասընթացներ։
Գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը ողջունել է ներկաներին և ևս մեկ անգամ շնորհավորել միության 3 տասնամյակ արդյունավետ գործունեության առթիվ: Նա այնուհետ ներկայացրել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ծրագրերը և աշխատանքի ուղղությունները, ապա պատասխանել ներկաների հարցերին:
Հանդիպման ավարտին Ռուսաստանի այլ հայ համայնքներից և կառույցներից հրավիրված հյուրերը համառոտ կերպով ներկայացրել են իրենց գործունեությունը:

Встреча с представителями армянской общины Иркутска
Руководитель Аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры Мушег Гукасян встретился с представителями армянской общины.
В начале встречи руководитель Айк Гндлян представил 30-летнюю деятельность организации, инициативы и задачи на будущее. Он подчеркнул, что в общине есть воскресная школа, 2 танцевальных коллектива, проводятся курсы по игре на музыкальных инструментах.
Руководитель Офиса Мушег Гукасян приветствовал присутствующих и еще раз поздравил с тремя десятилетиями эффективной деятельности. Затем он представил программы и направления работы Аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры и ответил на вопросы аудитории.
В завершение встречи приглашенные гости из армянских общин и учреждений России кратко представили свою деятельность.