Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Օքսֆորդի հայազգի ուսանողների հետ
Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն այցելության ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Օքսֆորդի համալսարանում հանդիպել է Հայագիտական ամբիոնի ղեկավար Թեո Մարտեն Վան Լինտի եւ հայ ուսանողների հետ։ Հանդիպմանն առցանց մասնակցում էին նաեւ համալսարանի շրջանավարտներ։
Զարեհ Սինանյանը բանախոսություն է ունեցել հայկական սփյուռքի, հայրենիք-սփյուռք գործակցության եւ գրասենյակի ծրագրերի վերաբերյալ։
Շուրջ երկու ժամ տեւած հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը պատասխանել է հայրենադարձությանը, մասնավորապես՝ Մերձավոր Արեւելքից հայրենադարձվող անձանց ինտեգրմանը, սփյուռքի կողմից իրականցվող ներդրումներին, սփյուռքի պարտատոմսերին, Հայաստանում կամավորական աշխատանքին, կրթությանը, սփյուռքի մասնագիտական ներուժի իրացմանը, սփյուռքում հայերենի պահպանմանը վերաբերող հարցերի։

Заре Синанян встретился с армянскими студентами Оксфордского университета
В ходе визита в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии главный уполномоченный Заре Синанян встретился с заведующим кафедрой арменологии Тео Мартеном Ван Линтом и армянскими студентами Оксфордского университета. Во встрече в онлайн формате также приняли участие выпускники университета.
Заре Синанян выступил с докладом об армянской диаспоре, сотрудничестве между Арменией и диаспорой, а также рассказал о программах Офиса.
В ходе встречи, продолжавшейся около двух часов, Заре Синанян ответил на вопросы, связанные с репатриацией, в частности, интеграцией репатриантов Ближнего Востока, инвестициями и облигациями диаспоры, волонтерской работой в Армении, образованием, реализацией профессиональных программ. Он также коснулся роли диаспоры в сохранении армянского языка.