Այցելություն Լոնդոնի «Գևորգ Թահթայան» կիրակնօրյա դպրոց
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լոնդոնում այցելել է «Գևորգ Թահթայան» կիրակնօրյա ազգային վարժարան և հանդիպում ունեցել տնօրեն Ռուզաննա Թաթուլյանի և խորհրդի անդամների հետ:
Վարժարանը հիմնադրվել է 1978թ.-ին և դասավանդվում է հայոց լեզու՝ արևմտահայերեն և արևելահայերեն (դասական և հայաստանյան ուղղագրությամբ), հայոց պատմություն, երգ և պար մանկապարտեզից մինչև իններորդ դասարան:
Տնօրեն Թաթուլյանը նշել է, որ այժմ վարժարանն ունի 130 աշակերտ: Հանդիպման ընթացքում բարձրաձայնվել են Հայաստանից դասագրքերի առաքմանը, հայ համայնքներում հայերենը՝ որպես 2-րդ լեզու քննության հանձնման չափորոշիչներին, պետականորեն ճանաչված վկայականների հանձնմանն առնչվող հարցեր:
«Վարժարանը ոչ միայն կրթօջախ է հայ երեխաների համար, այլև հայկական կենտրոն է նրանց ծնողների համար: Ուրախ եմ, որ երեխաները հաճույքով են այցելում վարժարան: Լիահույս եմ, որ նրանցից շատերին կտեսնենք մեր «Քայլ դեպի տուն» ուսումնաճանաչողական ծրագրի շրջանակներում»,-նշել է Զարեհ Սինանյանը:

Visit to K. Tahta Armenian Community Sunday School in London
High Commissioner Zareh Sinanyan paid a visit to the K. Tahta Armenian Community Sunday School in London, where he held discussions with director Ruzanna Tatulyan and members of the board.
Established in 1978, the school offers education in various aspects of Armenian culture, including both Western and Eastern Armenian languages, Armenian history, as well as traditional song and dance, spanning from kindergarten to ninth grade.
Ruzanna Tatulyan highlighted the current enrollment of 130 students and raised concerns about textbook delivery from Armenia, criteria for passing the Armenian as a second language exam in Armenian communities, and the issuance of state-recognized certificates during the meeting.
Zareh Sinanyan stated, "The school serves not just as an educational hub for Armenian children but also as an Armenian center for their parents. I'm pleased to see that the children relish their time at the school. I genuinely hope to witness many of them actively engaging in our “Step toward Home” educational program."