Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է բրիտանահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Լոնդոն այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Հայ տուն» կենտրոնում հանդիպել է Բրիտանահայ համայնքային խորհրդի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
Հանդիպման մեկնարկին ելույթներ են ունեցել Բրիտանահայ համայնքային խորհրդի նախագահ Արմանդ Աբրահամյանը և Սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցության ատենապետ Վազգեն Կասեմջյանը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, ծրագրերը, աշխատանքային ուղղությունները: Հարցեր են հնչել Հայաստան-սփյուռք մշակութային համագործակցության, հայրենադարձության ֆինանսավորման, գիտության զարգացման, սփյուռքի ներուժի ներգրավվածության վերաբերյալ:

The High Commissioner met with representatives of the British Armenian community
During his London visit, High Commissioner Zareh Sinanyan convened with members of the British Armenian Community Council and the Armenian community representatives at the "Hay Tun" Center. Varuzhan Nersesyan, the Ambassador of the Republic of Armenia to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, also participated in the meeting.
At the onset, speeches were delivered by Armand Abrahamian, the Chairman of the British-Armenian Community Council, and Vazgen Kasemjian, the Chairman of the Social-Democratic Hunchakian Party.
High Commissioner Zareh Sinanyan outlined the Office's initiatives, programs, and strategic directions. Discussions encompassed Armenia-Diaspora cultural collaboration, financing for repatriation efforts, advancements in scientific development, and engaging the potential of the Diaspora, eliciting inquiries and exchanges on these subjects.