Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է բրիտանահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Լոնդոն այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը «Հայ տուն» կենտրոնում հանդիպել է Բրիտանահայ համայնքային խորհրդի և հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
Հանդիպման մեկնարկին ելույթներ են ունեցել Բրիտանահայ համայնքային խորհրդի նախագահ Արմանդ Աբրահամյանը և Սոցիալ-դեմոկրատական հնչակյան կուսակցության ատենապետ Վազգեն Կասեմջյանը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը, ծրագրերը, աշխատանքային ուղղությունները: Հարցեր են հնչել Հայաստան-սփյուռք մշակութային համագործակցության, հայրենադարձության ֆինանսավորման, գիտության զարգացման, սփյուռքի ներուժի ներգրավվածության վերաբերյալ:

Главный уполномоченный встретился с представителями армянской общины Великобритании
В рамках визита в Лондон главный уполномоченный Заре Синанян в центре «Hay tun» встретился с представителями Совета и членами армянской общины Великобритании. На встрече присутствовал Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Соединенном Королевстве Великобритании и Северной Ирландии Варужан Нерсесян.
В начале встречи выступили председатель Совета Армянской общины Великобритании Арманд Абрамян и председатель Социал-демократической партии «Гнчак» Вазген Касемджян.
Главный уполномоченный представил деятельность, программы и направления работы Офиса. Прозвучали вопросы о культурном сотрудничестве Армения-Диаспора, финансировании репатриации, развитии науки, вовлеченности потенциала диаспоры.