Ամանորյա միջոցառում հայրենադարձների երեխաների համար
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնում տեղի է ունեցել հայրենադարձ ընտանիքների երեխաների ամանորյա տոնական միջոցառում: Մասնակից հայրենադարձ երեխաները Գերմանիայից, Իրաքից, Իրանից, Սիրիայից, Լիբանանից, Ֆիլիպիններից, Ռուսաստանից, Ֆրանսիայից և ԱՄՆ-ից էին:
Ողջունելով ներկաներին՝ գրասենյակի հայրենադարձության հարցերի պատասխանատու Հովհաննես Ալեքսանյանը նշել է, որ Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնը նպատակ ունի աջակցող օղակ լինել հայրենադարձ ընտանիքների բոլոր անդամների համար, և այս միջոցառումը ևս մեկ լավ հնարավորություն է հայրենադարձ երեխաներին տոն պարգևելու, միմյանց հետ ծանոթանալու և ընկերանալու համար:
Միջոցառումը կազմակերպվել էր Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության (AMAA) Հայաստանի մասնաճյուղի հետ համագործակցությամբ:

Новогоднее мероприятие для детей репатриантов
В Центре репатриации и интеграции Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры состоялось новогоднее праздничное мероприятие для детей из семей репатриантов. В мероприятии приняли участие дети-репатрианты из Германии, Ирака, Ирана, Сирии, Ливана, Филиппин, России, Франции и США.
Приветствуя присутствующих, ответственный по вопросам репатриации Офиса Ованнес Алексанян отметил, что Центр репатриации и интеграции стремится стать связующим звеном для всех членов семей репатриантов, и это мероприятие - еще одна хорошая возможность подарить детям-репатриантам праздник и познакомить их друг с другом.
Мероприятие было организовано в сотрудничестве с армянским отделением Армянской миссионерской ассоциации Америки (AMAA).