Զարեհ Սինանյանն ավարտել է այցը Ուկրաինա
Ուկրաինա կատարած այցի ավարտին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Կիևում մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայկական կազմակերպությունների, պետական և գործարար կառույցների ներկայացուցիչների հետ։
Ուկրաինայում Հայաստանի դեսպանությունում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ուկրաինայի հայերի միության ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վլադիմիր Կարապետյանը և Ուկրաինայի թեմի առաջնորդ Մարկոս եպիսկոպոս Հովհաննիսյանը։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են աշխատանքի հիմնական ուղղությունները, մասնավորապես՝ Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում երիտասարդներին ներգրավելու ծրագրերը։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Ուկրաինայի էթնոքաղաքականության և խղճի ազատության պետական ծառայության ղեկավար Վիկտոր Ելենսկու հետ և քննարկել Ուկրաինայի հայ համայնքի հետ աշխատանքի ուղղությունները և հետագա փոխգործակցության ծրագրերը։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է նաև «Baker Tilly Ukraine» միջազգային աուդիտորական խմբի համահիմնադիր, փոխնախագահ և «SIMUL FORTES» գործարարների ակումբի հիմնադիր Գագիկ Ներսեսյանի հետ։ Հանդիպմանը ներկա են գտնվել նաև գործարարների ակումբի ղեկավար Լևոն Պետրոսյանը և «Հայկական նախաձեռնություն» հիմնադրամի ղեկավար Հայկ Աղվանյանը։

Заре Синанян завершил свой визит в Украину
В завершение визита в Украину главный уполномоченный по делам диаспоры в Киеве провел ряд встреч с представителями армянских организаций, государственных и бизнес структур.
В посольстве Армении в Украине состоялась встреча с представителями Союза армян Украины (САУ). На встрече также присутствовали посол Армении в Украине Владимир Карапетян и епископ Маркос Оганесян. В ходе встречи были обсуждены основные направления работы, в частности, молодежные программы, направленные на укрепление связей между диаспорой и Арменией.
В Киеве главный уполномоченный по делам диаспоры встретился с главой Государственной службы Украины по этнополитике и свободе совести Виктором Еленским, с которым обсудил основные направления работы с армянской общиной Украины и программы по дальнейшему взаимодействию.
Заре Синанян встретился с со-основателем международной аудиторской группы «Бейкер Тилли Украина», вице-президентом и одним из основателей клуба деловых людей Украины «Simul Fortes» Гагиком Нерсесяном. На встрече присутствовали глава клуба деловых людей «Simul Fortes» Левон Петросян и глава фонда «Армянская инициатива» Айк Агванян.