Այցելություն Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի հայոց թեմ
Ավստրալիա աշխատանքային այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի Հայոց թեմի առաջնորդարան և հանդիպել թեմի ներկայացուցիչների հետ՝ թեմակալ առաջնորդ Գերաշնորհ Տ. Հայկազուն արքեպիսկոպոս Նաջարյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման մեկնարկին Գլխավոր հանձնակատարը նշել է, որ սա իր առաջին այցելությունն է Ավստրալիայի հայ համայնք, և ուրախ է ունենալ կառուցողական և անկեղծ հանդիպումներ համայնքի բոլոր կառույցների և կազմակերպությունների հետ: Զարեհ Սինանյանը շեշտել է հայ եկեղեցու դերը համայնքում՝ կարևորելով այն հայապահպանության և համայնքի միասնականության տեսանկյունից:
Այնուհետ Գլխավոր հանձնակատարին են ներկայացվել Ավստրալիայի և Նոր Զելանդիայի հայ համայնքների հոգևոր կյանքը և ակտիվությունը: Քննարկում է ծավալվել ընդհանրապես Հայաստանում և սփյուռքում եկեղեցու դերակատարության շուրջ։
Զարեհ Սինանյանը Սիդնեյի Սուրբ Հարություն առաջնորդանիստ եկեղեցում համայնքի հետ մասնակցել է Բուն Բարեկենդանի պատարագին:

Посещение Армянской епархии Австралии и Новой Зеландии
В ходе рабочего визита в Австралию главный уполномоченный Заре Синанян посетил Австралийско-Новозеландскую епархию и встретился с представителями епархии во главе с Его Преосвященством епископом О. Айказун Наджаряном.
В начале встречи главный уполномоченный отметил, что это его первый визит в армянскую общину Австралии, и он рад конструктивным и искренним встречам со всеми структурами и организациями общины. Заре Синанян подчеркнул роль армянской церкви в обществе с точки зрения сохранения армянства и единства общины.
Затем главному уполномоченному была представлена ​​духовная жизнь и деятельность армянских общин Австралии и Новой Зеландии. Состоялась дискуссия о роли церкви в Армении и диаспоре.
В викариальной церкви Святого Воскресения в Сиднее Заре Синанян вместе с общиной принял участие в праздничной литургии, посвященной «Бун Барекендану».