Սիդնեյում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ՍԴՀԿ ղեկավար ներկայացուցիչներին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ավստրալիա կատարած համայնքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության ղեկավարության և կուսակցությանը կից կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձ է կատարել գրասենյակի նախաձեռնություններին ու ծրագրերին և կարևորել կուսակցության ներգրավվածությունը Հայաստան-սփյուռքի հարաբերություններին։
Ավստրալիայի Հնչակյան կուսակցության ատենապետ Սեպուհ Գալփաքեանը ներկայացրել է կուսակցության հիմնական նպատակները և Սիդնեյի հայ համայնքում հայկական նախաձեռնությունների տեսլականը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև կուսակցությանը կից կազմակերպությունների գործունեությանը հայկական մշակույթի պահպանման և առաջմղման գործում: Այդ կազմակերպությունների թվում են Ավստրալիայի hայ համայնքային ասոցիացիան, Ավստրալիայի հայկական խորհուրդը և «Նոր սերունդ» մշակութային միությունը, որի կազմում են համանուն ամսագիրը, հայկական ռադիոն և պարախումբը:

Zareh Sinanyan met with the leaders of the SDHP in Sydney
High Commissioner Sinanyan convened with the leadership of the Social Democrat Hunchakian Party and representatives from their affiliated organizations operating within Australian communities. During the meeting, High Commissioner Sinanyan introduced members to the Office’s initiatives and programs, and encouraged further engagement with Armenia.
Chairman of the Hunchakian Party in Australia, Mr. Sebouh Kalpakian, outlined their primary objectives and their vision for future initiatives within the Sydney Armenian community.
Within the Party’s network are affiliated organizations that service various needs of the Sydney community in order to preserve and promote Armenian culture. These organizations include, the Armenian Community Association of Australia, the Armenian Council of Australia, and the Nor Serount Cultural Association, which includes the Nor Serount monthly publication, the Voice of Nor Serount Armenian Radio, and the Nor Serount dance group.