Սիդնեյում Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ՍԴՀԿ ղեկավար ներկայացուցիչներին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ավստրալիա կատարած համայնքային այցի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության ղեկավարության և կուսակցությանը կից կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարն անդրադարձ է կատարել գրասենյակի նախաձեռնություններին ու ծրագրերին և կարևորել կուսակցության ներգրավվածությունը Հայաստան-սփյուռքի հարաբերություններին։
Ավստրալիայի Հնչակյան կուսակցության ատենապետ Սեպուհ Գալփաքեանը ներկայացրել է կուսակցության հիմնական նպատակները և Սիդնեյի հայ համայնքում հայկական նախաձեռնությունների տեսլականը:
Անդրադարձ է կատարվել նաև կուսակցությանը կից կազմակերպությունների գործունեությանը հայկական մշակույթի պահպանման և առաջմղման գործում: Այդ կազմակերպությունների թվում են Ավստրալիայի hայ համայնքային ասոցիացիան, Ավստրալիայի հայկական խորհուրդը և «Նոր սերունդ» մշակութային միությունը, որի կազմում են համանուն ամսագիրը, հայկական ռադիոն և պարախումբը:

В Сиднее Заре Синанян встретился с лидерами СДП «Гнчак»
В рамках визита в Австралию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с руководством Социал-демократической партии «Гнчак» и представителями партийных организаций, действующих в австралийских общинах. В ходе встречи главный уполномоченный коснулся инициатив и программ Офиса и подчеркнул важность участия партии в отношениях Армения-Диаспора.
Сепух Галпакян, председатель партии «Гнчак» Австралии, представил основные цели и видение будущих инициатив внутри армянской общины Сиднея.
Была также отмечена деятельность партийных организаций по сохранению и популяризации армянской культуры. Среди этих организаций - Ассоциация армянской общины Австралии, Армянский совет Австралии и культурная ассоциация «Новое поколение», в которую входят одноименный журнал, Армянское радио и танцевальный ансамбль.