Հանդիպում Ավստրալիայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ավստրալիայի Հայ ավետարանչական ընկերակցության տնօրեն Գրիգոր Յումշաճգյանի և Ուիլոբիի Հայ Ավետարանական եկեղեցու վերապատվելի Հակոբ Սարգիսյան հետ։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության միջև առկա սերտ համագործակցությունը, ինչպես նաև ընկերակցության հայանպաստ գործունեությունը սփյուռքում:
Ընկերակցության Ավստրալիայի մասնաճյուղի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ինչպես համայնքային հարցեր, այնպես էլ Հայաստանում մարդասիրականան աջակցությանն առնչվող թեմաներ: Նշվել է, որ վերջերս կազմակերպությունը վերսկսել է իր կրթաթոշակային ծրագիրը՝ սատարելու Ավստրալիայում ուսում ստացող հայ համալսարանականներին:
Գլխավոր հանձնակատարը այցելել է նաև Ուիլոբիի Հայ Ավետարանական եկեղեցի և զրուցել ծխականների հետ: Ծուխը հիմնադրվել է 1966 թվականին և հանդիսանում է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական Եկեղեցիների Միության անդամ։ Եկեղեցին ունի 250 ակտիվ անդամ՝ 65 ընտանիքով։

Meeting with the Armenian Missionary Association of Australia
High Commissioner Sinanyan met with Reverend Krikor Youmshajekian of the Armenian Missionary Association of Australia and Reverend Hagop Sarkissian of the Armenian Evangelical Church of Willoughby.
Mr. Sinanyan values the partnership the Office has developed with the Armenian Missionary Association of America over the years. He appreciates their efforts in supporting Armenians globally, both physically and spiritually, and was grateful for the opportunity to meet with the AMA-Australia.
During the meeting with AMA-Australia, the discussion was centered around the active role they play within the community and its ongoing support for humanitarian initiatives in Armenia. Recently, the organization revitalized its scholarship program to aid Armenian university students in Australia.
High Commissioner Sinanyan also visited the Armenian Evangelical Church of Willoughby, where he learned more about their community in Sydney and engaged with parishioners. The parish was established in 1966 and is a member of the Union of Armenian Evangelical Churches in the Near East. The church’s membership reaches 250 active members with 65 families.