Հանդիպում Ավստրալիայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Ավստրալիայի Հայ ավետարանչական ընկերակցության տնօրեն Գրիգոր Յումշաճգյանի և Ուիլոբիի Հայ Ավետարանական եկեղեցու վերապատվելի Հակոբ Սարգիսյան հետ։
Զարեհ Սինանյանը բարձր է գնահատել Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի և Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության միջև առկա սերտ համագործակցությունը, ինչպես նաև ընկերակցության հայանպաստ գործունեությունը սփյուռքում:
Ընկերակցության Ավստրալիայի մասնաճյուղի ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ քննարկվել են ինչպես համայնքային հարցեր, այնպես էլ Հայաստանում մարդասիրականան աջակցությանն առնչվող թեմաներ: Նշվել է, որ վերջերս կազմակերպությունը վերսկսել է իր կրթաթոշակային ծրագիրը՝ սատարելու Ավստրալիայում ուսում ստացող հայ համալսարանականներին:
Գլխավոր հանձնակատարը այցելել է նաև Ուիլոբիի Հայ Ավետարանական եկեղեցի և զրուցել ծխականների հետ: Ծուխը հիմնադրվել է 1966 թվականին և հանդիսանում է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական Եկեղեցիների Միության անդամ։ Եկեղեցին ունի 250 ակտիվ անդամ՝ 65 ընտանիքով։

Встреча с Армянской миссионерской ассоциацией Австралии
Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с директором Армянской миссионерской ассоциацией Америки Григором Юмшачгяном и преподобным Акопом Саркисяном из Армянской евангелистской церкви Уиллоуби.
Заре Синанян высоко оценил тесное сотрудничество аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры и с Армянской миссионерской ассоциацией Америки, а также проармянскую деятельность ассоциации в диаспоре.
В ходе встречи с представителями австралийского отделения ассоциации обсуждались как общественные вопросы, так и темы, связанные с гуманитарной помощью в Армении. Было отмечено, что недавно организация возобновила свою стипендиальную программу для поддержки армянских студентов, обучающихся в Австралии.
Главный уполномоченный также посетил Армянскую евангелистскую церковь Уиллоуби и побеседовал с прихожанами. Приход основан в 1966 году и является членом Союза Армянских Евангелических Церквей Ближнего Востока. В церкви 250 активных членов из 65 семей.