Հանդիպում Սիդնեյի հայ երիտասարդների հետ
Սիդնեյում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է համայնքի հայ երիտասարդների հետ և պատասխանել նրանց հուզող հարցերին: Հանդիպմանը մասնակցել են մի շարք երիտասարդական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Հայ եկեղեցու երիտասարդական միությունից, Հայ ուսանողների ասոցիացիայից և ՀՅԴ երիտասարդական միությունից:
Զարեհ Սինանյանը ներկայացրել է գրասենյակի ծրագրերը և երիտասարդների համար առկա հնարավորությունները՝ զրույց ծավալելով Հայաստանի, հայրենադարձության, սփյուռքի ներգրավվածության ուղիների և երիտասարդության դերի մասին:
Սիդնեյի հայ երիտասարդներն իրենց պատրաստակամությունն են հայտնել ընդլայնել համագործակցությունն ինչպես գրասենյակի ծրագրերի, այնպես էլ գործընկերի աշխատանքների շրջանակներում:
Հանդիպումն ավարտվել է Գերաշնորհ Տ․ Հայկազուն արքեպիսկոպոս Նաջարյանի ուղերձով, որում նա քաջալերել է երիտասարդներին ակտիվ մասնակցություն ունենալ հայրենիքի կյանքում։

Встреча с армянской молодёжью Сиднея
В Сиднее главный уполномоченный Заре Синанян встретился с молодежью армянской общины и ответил на их вопросы. На встрече присутствовали представители ряда молодежных организаций, в том числе Армянской церковной молодежной организации, Ассоциации армянских студентов и федерации армянской молодежи.
Заре Синанян представил программы Офиса и возможности, доступные для молодежи, рассказав об Армении, репатриации, путях вовлечения диаспоры и роли молодежи.
Армянская молодежь Сиднея выразила готовность расширять сотрудничество как в рамках программ Офиса, так и в качестве партнеров.
Встреча завершилась выступлением Его Преосвященства епископа О. Айказуна Наджаряна, который призвал молодежь активно участвовать в жизни своей Родины.