Աշխատանքի հնարավորություններ հայրենադարձների համար
Փետրվարի 29-ին՝ ժամը 17։00-ին, Սփյուռքի գործերի հանձնակատարի գրասենյակի Հայրենադարձության և ինտեգրման կենտրոնը հրավիրում է մասնակցելու «Աշխատանքի հնարավորությունները ՀՀ-ում» տեղեկատվական հանդիպմանը։
Հանդիպում-հավաքը նպատակ ունի հայրենադարձներին ներկայացնելու պետական աջակցության ծրագրերն և մասնավոր ոլորտի կողմից առաջարկվող հնարավորությունները ՀՀ աշխատաշուկայում։
Ի՞նչ է սպասվում հանդիպման շրջանակում։
- ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի, Էկոնոմիկայի նախարարությունների ներկայացուցիչները հայրենադարձներին կներկայացնեն պետական աջակցության ծրագրերն ու կխոսեն հայաստանյան աշխատաշուկայում առկա պահանջարկի ու հնարավորությունների մասին։
- Հայաստանի մարդկային ռեսուրսների (HR) ասոցիացիան, աշխատանքի որոնման staff.am և job.am առցանց հարթակների ներկայացուցիչները կներկայացնեն իրենց ծառայություններն ու կխոսեն գործատու-աշխատանք փնտրող կապի ստեղծման մասին։
- Մասնավոր ոլորտում առկա պահանջարկի և հնարավորությունների մասին կպատմեն «Glovo», «Dream of Bjni», «Էկովիլ», «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունների ու «Fabula» քովորկինգի, «Ազատ միտք» կրթական հաստատության և այլ կառույցների ներկայացուցիչները։
- Հանդիպման ավարտին մասնակիցները հնարավորություն կունենան նաև իրենց CV-ները ներկայացնել հնարավոր գործատուներին և անցնել նախնական հարցազրույց։
Հանդիպմանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է գրանցվել հետևյալ հղմամբ՝ https://shorturl.at/gzC57:
Շտապեք գրանցվել այսօր, քանի որ տեղերը խիստ սահմանափակ են։ Մասնակիցների թվաքանակի լրացման դեպքում գրանցումը կփակվի։
Հանդիպման աշխատանքային լեզուն հայերենն է։ Առանձին դեպքերում մասնակիցների համար կապահովվի թարգմանություն (ռուսերեն/ անգլերեն)։

Возможности трудоустройства для репатриантов
29 февраля Центр репатриации и интеграции при Офисе главного уполномоченного по делам диаспоры приглашает вас принять участие во встрече «Возможности трудоустройства для репатриантов».
На мероприятии будут представлены программы государственной поддержки в сфере трудоустройства для репатриантов, а также возможности, предлагаемые частным сектором на рынке труда.
Что ожидается в рамках встречи?
- Представители министерств труда и социальных вопросов, экономики РА представят программы государственной поддержки репатриантов и расскажут о возможностях на рынке труда Армении.
- Армянская ассоциация человеческих ресурсов, представители онлайн-платформ для поиска работы Staff.am и job.am расскажут о своей работе и том, как создать и укрепить связь между работодателем и работником.
- О вакансиях и возможностях трудоустройства в частном секторе расскажут представители компаний «Glovo», «Dreams of Bjni», «Южно-Кавказская железная дорога», «Ecoville», коворкинга «Fabula», образовательного учреждения «Azat Mitk» и других структур.
По итогам встречи участники также получат возможность представить свои резюме потенциальным работодателям и пройти предварительное собеседование.
Для участия необходимо зарегистрироваться по следующей ссылке: https://shorturl.at/gzC57.
Успейте зарегистрироваться сегодня, места ограничены, начало – в 17:00.
Рабочий язык встречи – армянский. В отдельных случаях участникам будет предоставлен перевод (русский/английский).