Հանդիպում Լիոնի Մետրոպոլիայի փոխնախագահի հետ
Ֆրանսիա այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Լիոնի Մետրոպոլիա և հանդիպել Մետրոպոլիայի փոխնախագահ Հելեն Դյուվիվիե Դրոմենի հետ։
Ողջունելով Մետրոպոլիայի փոխնախագահին` Գլխավոր հանձնակատարը նշել է, որ Լիոնի Մետրոպոլիան կարևոր դեր ունի ֆրանս-հայկական բարեկամության և համագործակցության ամրապնդման գործում, որոնք կյանքի են կոչվում նաև երկկողմ համաժողոﬖերի ﬕջոցով՝ հնարավորություն տալով քննարկել համագործակցության երկարաժամկետ առաջնահերթությունները, կիսվել փորձով և աջակցել միմյանց տարբեր հարցերում։ Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Մետրոպոլիային 44-օրյա պատերազﬕ ընթացքում Հայաստանին աջակցելու, մասնավորապես պատերազﬕ վիրավորներին ընդունած Երևանի հիվանդանոցներին օգնելու, ինչպես նաև Covid-19 համաճարակի հաղթահարման նպատակով դրամաշնորհ տրամադրելու համար։
Մետրոպոլիայի փոխնախագահը շնորհակալություն է հայտնել Զարեհ Սինանյանին այցելություն համար և բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ համագործակցությունը և իրականացվող ընթացիկ աշխատանքները։

Встреча с вице-президентом Метрополии Лиона
Находясь во Франции, главный уполномоченный Заре Синанян посетил Метрополию Лиона, где он встретился с вице-президентом Элен Дювивье-Дромен.
Выразив благодарность за теплый прием, главный уполномоченный подчеркнул ключевую роль Метрополии Лиона в укреплении французско-армянских дружеских отношений, которые также воплощаются в жизнь при помощи форумов, дающих возможность обсудить долгосрочные приоритеты сотрудничества, обменяться опытом и расширить взаимную поддержку в разных областях.
Кроме того, он выразил свою признательность за поддержку во время 44-дневной войны, особенно за помощь в больницах Еревана, которые лечили пострадавших от военных действий, а также за предоставление гранта для помощи в борьбе с пандемией Covid-19.
В ответ вице-президент Метрополии Лиона поблагодарила Заре Синаняна за его визит и высоко оценила сотрудничество с Арменией, а также текущие проекты.