Հանդիպում Մարսելի հայ համայնքի հետ
Մարսելում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Սրբոց Թարգմանչաց Մայր եկեղեցուն կից Խաչատուր Աբովյան շաբաթօրյա դպրոց և հանդիպել ղեկավար Կարեն Խուրշուդյանի, ուսուցիչների և աշակերտների հետ։
Գլխավոր հանձնակատարը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել ուսումնական ծրագերին, խնդիրներին, ներկայացրել Հայաստանում իրականացվող սփյուռքահայ ուսուցիչների վերապատրաստման դասընթացներին, ինչպես նաև սփյուռքահայ պատանիների «Քայլ դեպի տուն» ծրագրին մասնակցության հնարավորությունները։
Նույն օրը Մարսելի Սրբոց Թարգմանչաց Մայր եկեղեցուն կից սրահում տեղի է ունեցել հանդիպում Մարսելի հայ համայնքի հետ։ Հանդիպմանը Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը, որից հետո տեղի է ունեցել հարցուպատասխան և քննարկում սփյուռքի ներուժի արդյունավետ ներգրավման, հայապահպանության, ինչպես նաեւ ներկաներին հետաքրքրող այլ հարցերի շուրջ։

Встреча с армянской общиной Марселя
В Марселе главный уполномоченный Заре Синанян посетил субботнюю школу имени Хачатура Абовяна при Церкви Таркманчац (Святых переводчиков) и встретился с руководителем Кареном Хуршудяном, учителями и учениками.
Главный уполномоченный совершил экскурсию по школе, ознакомился с образовательными программами и проблемами, представил возможности участия молодежи армянской диаспоры в программе «Шаг к дому», а также курсы повышения квалификации учителей армянской диаспоры в Армении.
В тот же день состоялась встреча с армянской общиной Марселя. На встрече главный уполномоченный представил деятельность и программы Офиса, после чего состоялась сессия вопросов и ответов и обсуждение эффективного задействования потенциала диаспоры, защиты армян, а также других вопросов, представляющих интерес для армянской диаспоры.