Հանդիպում Նիցցայի և հարակից տարածքներ հայ համայնքների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Նիցցայի «Պարսամյան» համալիրում մասնակցել է Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանից Ֆրանսիա ուսումնական պրակտիկայի մեկնած հայ ուսանողների՝ պրակտիկայի ավարտի և Հայաստան վերադարձի կապակցությամբ պաշտոնական արարողությանը, որը կազմակերպվել էր «SOS-Armenie Cote d’Azur» ասոցիացիայի կողմից։
Միջոցառմանը մասնակցել են Մարսելում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Արա Մկրտչյանը, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանի ռեկտոր Սալվա Նակուզին, Նիցցայի քաղաքապետարանի, Ծովային Ալպեր դեպարտամենտի, ինչպես նաև Կոտ դը Ազուրի հայկական ասոցիացիաների համակարգող խորհրդի ղեկավար կազմի և հայ համայնքի ներկայացուցիչներ։
Միջոցառման ավարտից հետո տեղի ունեցավ հանդիպում Նիցցայի և հարակից տարածքների հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ` կազմակերպված Կոտ դը Ազուրի հայկական ասոցիացիաների համակարգող խորհրդի կողմից:
Հանդիպմանը Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է գրասենյակի առաքելությունը, ծրագրերը, այնուհետև պատասխանել ներկաների հարցերին։

Встреча с армянскими общинами Ниццы и соседних регионов
Главный уполномоченный Заре Синанян присутствовал на официальной церемонии, состоявшейся в комплексе «Парсамян» в Ницце, в честь армянских студентов Французского университета в Армении, успешно прошедших образовательную стажировку во Франции. Мероприятие, посвященное их возвращению в Армению, было организовано Ассоциацией «SOS-Armenie Cote d’Azur».
В мероприятии приняли участие генеральный консул РА в Марселе Ара Мкртчян, ректор Французского университета в Армении Сальва Накузи, представители руководства муниципалитета Ниццы, Департамента Приморских Альп, а также представители руководства Координационного совета армянских объединений Лазурного берега и представители армянской общины.
После мероприятия состоялась встреча с представителями армянской общины Ниццы и соседних регионов, организованная Координационным советом армянских объединений Лазурного берега.
В ходе встречи главный уполномоченный представил миссию и программы Офиса, после чего последовала интерактивная сессия, на которой он ответил на вопросы участников.