Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Ցյուրիխի հայ համայնքի հետ
Շվեյցարիա համայնքային այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում է ունեցել Ցյուրիխի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀԲԸՄ երիտասարդ արհեստավարժների Ցյուրիխի մասնաճյուղի կողմից: Հանդիպման մոդերատորն էր Շվեյցարիա-Հայաստան առևտրի պալատի նախագահ Մայք Բարոնյանը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նախ ներկայացրել է գրասենյակի ծրագրերն ու աշխատանքային ուղղությունները, ապա պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են սփյուռքում հայապահպանության և կրթական խնդիրներին, Հայաստանի զարգացմանը և անվտանգությանը, սփյուռքի հետ անկեղծ երկխոսությանը, Հայաստանում սփյուռքի ներուժ ներգրավմանը և այլն:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է սփյուռքում պետականակենտրոն մտածողությունը՝ որպես հայապահպանության և երկխոսության առողջ ճանապարհ:

Встреча с армянской общиной Цюриха
В ходе своего визита в Швейцарию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями армянской общины Цюриха.
Встречу организовали представители Цюрихского филиала AGBU Young Professionals. Встречу модерировал Майк Баронян, президент швейцарско-армянской торговой палаты.
Главный уполномоченный Заре Синанян сначала представил программы и направления работы Офиса, затем ответил на вопросы присутствующих, которые касались вопросов сохранения армянской идентичности и образования армян в Диаспоре, развития и безопасности Армении, искреннего диалога с Диаспорой, вовлечения потенциала диаспоры в Армению и т.д.
Главный уполномоченный подчеркнул важность принятия государственно-ориентированного подхода в Диаспоре как конструктивного метода защиты интересов Армении.