Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Ցյուրիխի հայ համայնքի հետ
Շվեյցարիա համայնքային այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպում է ունեցել Ցյուրիխի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումը կազմակերպվել էր ՀԲԸՄ երիտասարդ արհեստավարժների Ցյուրիխի մասնաճյուղի կողմից: Հանդիպման մոդերատորն էր Շվեյցարիա-Հայաստան առևտրի պալատի նախագահ Մայք Բարոնյանը:
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նախ ներկայացրել է գրասենյակի ծրագրերն ու աշխատանքային ուղղությունները, ապա պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են սփյուռքում հայապահպանության և կրթական խնդիրներին, Հայաստանի զարգացմանը և անվտանգությանը, սփյուռքի հետ անկեղծ երկխոսությանը, Հայաստանում սփյուռքի ներուժ ներգրավմանը և այլն:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է սփյուռքում պետականակենտրոն մտածողությունը՝ որպես հայապահպանության և երկխոսության առողջ ճանապարհ:

Meeting with the Armenian community of Zurich
During his visit to Switzerland, High Commissioner Zareh Sinanyan convened with representatives of the Armenian community of Zurich.
The meeting is facilitated by the AGBU Young Professionals Zurich branch. The meeting was moderated by Mike Baronian, president of the Swiss-Armenia Chamber of Commerce.
High Commissioner Zareh Sinanyan began by introducing the programs and objectives of the Office, followed by addressing inquiries from attendees. These questions touched upon various topics including preservation of Armenian identity and education in the Diaspora, the development and security of Armenia, fostering genuine dialogue with the Diaspora, and exploring potential of the Diaspora’s involvement in Armenia.
The High Commissioner underscored the importance of adopting a state-centric approach within the Diaspora as a constructive method for safeguarding Armenian interests and fostering meaningful dialogue.