Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Իմաստ» կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է «Իմաստ»  հասարարական կազմակերպության հիմնադիր Հայկ Հայրապետյանի հետ: Կազմակերպության և համանուն առցանց հարթակի նպատակն է նվրաբերությունների ոլորտում համակարգային փոփոխությունների իրականացումը, աշխարհի բոլոր հայերին միկրո նվիրաբերողների մեծ համայնքում համախմբումը և Հայաստանում նվիրաբերության մշակույթի զարգացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կազմակերպության գործունեությանն առնչվող մանրամասներ: Հիմնադիր Հայկ Հայրապետյանի նշել է, որ առցանց հարթակը գործում է ամբողջ աշխարհում, համագործակցում է միայն հուսալի և վստահելի հիմնադրամների, նախագծերի և բարեգործական ծրագրերի հետ, որոնց գործունեությունն իրապես ուղղված են Հայաստանի զարգացմանը:
Գլխավոր հանձնակատարը կարևորել է «Իմաստ»-ի գործունեությունը և ընդգծել, որ հայրենադարձի կողմից Հայաստանում նման կազմակերպության ստեղծումը գնահատելի քայլ է:

Заре Синанян встретился с представителями организации «IMAST»
Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с основателем некоммерческой организации «IMAST» Гайком Айрапетяном. Целью организации и одноименной онлайн-платформы является осуществление системных изменений в сфере пожертвований, консолидация всех армян мира в большое сообщество микродоноров и развитие культуры донорства в Армении.
В ходе встречи были обсуждены детали, связанные с деятельностью организации. Основатель Гайк Айрапетян отметил, что онлайн-платформа действует по всему миру, сотрудничает только с надежными и заслуживающими доверия фондами, проектами и благотворительными программами, деятельность которых действительно направлена на развитие Армении.
Главный уполномоченный высоко оценил деятельность «IMAST», подчеркнув значение такой организации, созданной репатриантами в Армении.