Հանդիպում Վազգեն Յակուբյանի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության հայաստանյան գրասենյակ և հանդիպել ՀԲԸՄ Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանի հետ:
Հանդիպման մեկնարկին Գլխավոր հանձնակատարն ընդգծել է Բարեգործականի նշանակալի դերն ու ազդեցությունը հայկական սփյուռքում և հայրենիքում և կարևորել գրասենյակի և ՀԲԸՄ-ի միջև ձևավորված ամուր գործընկերային հարաբերությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով այցելության համար՝ Վազգեն Յակուբյանը ներկայացրել է ՀԲԸՄ Հայաստանի ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, մասնավորապես անդրադարձ կատարել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար իրականացվող սոցիալ-տնտեսական, կրթական և այլ ուղղություններով աշխատանքներին:
Հանդիպման ընթացքում զրույց է ծավալվել նաև գրասենյակի ծրագրերի շրջանակներում ՀԲԸՄ երիտասարդ արհեստավարժների համաշխարհային ցանցի հետ համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպման ավարտին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀԲԸՄ Հայաստանին և Վազգեն Յակուբյանին շնորհակալագրեր է հանձնել հայրենիքում լայնածավալ գործունեություն իրականացնելու, զարգացման տարբեր ոլորտներում նշանակալի ներդրում ունենալու, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին շարունակական աջակցություն ցուցաբերելու և Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրման համար:

Meeting with Vasken Yacoubian
High Commissioner Zareh Sinanyan paid a visit to the AGBU Armenia office in Yerevan and held a meeting with Vasken Yacoubian, President of the AGBU Armenia.
At the meeting, the High Commissioner underscored the significant role and impact of the AGBU in both the Armenian Diaspora and the homeland. He emphasized the robust partnership relations established between the Office and the organization.
Expressing gratitude for the visit, Vasken Yacoubian introduced the programs and initiatives of the AGBU Armenia, particularly highlighting socio-economic, educational, and other endeavors dedicated to our compatriots forcibly displaced from Nagorno Karabakh.
Throughout the meeting, discussions revolved around deepening cooperation with the AGBU's global network of young professionals within the Office's programs.
Concluding the meeting, High Commissioner Zareh Sinanyan presented letters of appreciation to the AGBU Armenia and Vasken Yacoubian for their extensive activities in the homeland. Zareh Sinanyan commended their significant contributions across various developmental sectors, as well as their steadfast support to our compatriots forcibly displaced from Nagorno Karabakh, and their dedication to the Republic of Armenia.