Հանդիպում Վազգեն Յակուբյանի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն այցելել է Հայ բարեգործական ընդհանուր միության հայաստանյան գրասենյակ և հանդիպել ՀԲԸՄ Հայաստանի նախագահ Վազգեն Յակուբյանի հետ:
Հանդիպման մեկնարկին Գլխավոր հանձնակատարն ընդգծել է Բարեգործականի նշանակալի դերն ու ազդեցությունը հայկական սփյուռքում և հայրենիքում և կարևորել գրասենյակի և ՀԲԸՄ-ի միջև ձևավորված ամուր գործընկերային հարաբերությունները:
Շնորհակալություն հայտնելով այցելության համար՝ Վազգեն Յակուբյանը ներկայացրել է ՀԲԸՄ Հայաստանի ծրագրերն ու նախաձեռնությունները, մասնավորապես անդրադարձ կատարել Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցների համար իրականացվող սոցիալ-տնտեսական, կրթական և այլ ուղղություններով աշխատանքներին:
Հանդիպման ընթացքում զրույց է ծավալվել նաև գրասենյակի ծրագրերի շրջանակներում ՀԲԸՄ երիտասարդ արհեստավարժների համաշխարհային ցանցի հետ համագործակցության խորացմանը:
Հանդիպման ավարտին Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը ՀԲԸՄ Հայաստանին և Վազգեն Յակուբյանին շնորհակալագրեր է հանձնել հայրենիքում լայնածավալ գործունեություն իրականացնելու, զարգացման տարբեր ոլորտներում նշանակալի ներդրում ունենալու, Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին շարունակական աջակցություն ցուցաբերելու և Հայաստանի Հանրապետությանը նվիրման համար:

Встреча с Вазгеном Якубяном
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян посетил армянский офис Всеобщего армянского благотворительного союза (AGBU) и встретился с президентом союза в Армении Вазгеном Якубяном.
В начале встречи главный уполномоченный подчеркнул значительную роль и влияние благотворительной организации в армянской диаспоре и на родине и подчеркнул важность прочных партнерских отношений, сложившихся между Офисом и AGBU.
Поблагодарив за визит, Вазген Якубян представил программы и инициативы AGBU Армении, в частности, коснулся работ, проводимых в социально-экономическом, образовательном и других направлениях для наших соотечественников, вынужденно переселенных из Нагорного Карабаха.
В ходе встречи также состоялся разговор об углублении сотрудничества со всемирной сетью молодых профессионалов AGBU в рамках программ Офиса.
В конце встречи Заре Синанян вручил команде AGBU Армении и Вазгену Якубяну благодарственные грамоты за осуществление широкомасштабной деятельности на родине, значительный вклад в развитие различных сфер общества, постоянную поддержку наших соотечественников, вынужденно переселенных из Нагорного Карабаха, и преданность Республике Армения.