Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայաստանում Հունաստանի դեսպանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Գլխավոր հանձնակատարը նրան մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր երկու եղբայրական երկրների հարաբերությունների և կապերի հզորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը դեսպանին է ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը: Քննարկվել են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով եռակողմ հուշագրի շրջանակներում 2024 թվականին գրասենյակի կողմից նախատեսված աշխատանքները, ամփոփվել են նախորդ տարիների ընթացքում իրականացված ծրագրերը: Զարեհ Սինանյանը կարևորել է երեք երկրների սփյուռքների միջև սերտ համագործակցությունը համատեղ շահերի պաշտպանության, երիտասարդների միջև համագործակցության և փորձի փոխանակման տեսանկյունից:
Գլխավոր հանձնակատարը բարձր է գնահատել Հունաստանի պատվիրակության մասնակցությունը 2022 թվականին Երևանում կայացած Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին և հույս հայտնել նրանց հյուրընկալել նաև այս աշնանը կայանալիք երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակներում:

Заре Синанян встретился с послом Греции в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Греческой Республики в Республике Армения Христоса Софианопулоса.
Приветствуя посла, главный уполномоченный пожелал ему плодотворной работы и успехов в укреплении отношений и связей между нашими братскими странами.
В ходе встречи главный уполномоченный представил послу деятельность и программы Офиса. Были обсуждены работы, запланированные Офисом на 2024 год в рамках трехстороннего меморандума по вопросам диаспоры Армения-Греция-Кипр, подведены итоги реализованных в предыдущие годы программ. Заре Синанян подчеркнул тесное сотрудничество между диаспорами трех стран в плане защиты общих интересов, сотрудничества молодежи и обмена опытом.
Главный уполномоченный высоко оценил участие греческой делегации в первом Всемирном армянском саммите, который состоялся в Ереване в 2022 году, и выразил надежду по поводу их участия в предстоящем втором саммите, запланированном на осень этого года.