Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Հայաստանում Հունաստանի դեսպանին
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Հունաստանի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Խրիստոս Սոֆիանոպուլոսին:
Ողջունելով դեսպանին՝ Գլխավոր հանձնակատարը նրան մաղթել է արդյունավետ աշխատանք և հաջողություններ՝ ի նպաստ մեր երկու եղբայրական երկրների հարաբերությունների և կապերի հզորացմանը:
Հանդիպման ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարը դեսպանին է ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունը և ծրագրերը: Քննարկվել են Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս սփյուռքի հարցերով եռակողմ հուշագրի շրջանակներում 2024 թվականին գրասենյակի կողմից նախատեսված աշխատանքները, ամփոփվել են նախորդ տարիների ընթացքում իրականացված ծրագրերը: Զարեհ Սինանյանը կարևորել է երեք երկրների սփյուռքների միջև սերտ համագործակցությունը համատեղ շահերի պաշտպանության, երիտասարդների միջև համագործակցության և փորձի փոխանակման տեսանկյունից:
Գլխավոր հանձնակատարը բարձր է գնահատել Հունաստանի պատվիրակության մասնակցությունը 2022 թվականին Երևանում կայացած Համաշխարհային հայկական առաջին գագաթնաժողովին և հույս հայտնել նրանց հյուրընկալել նաև այս աշնանը կայանալիք երկրորդ գագաթնաժողովի շրջանակներում:

Zareh Sinanyan Holds Meeting with the Ambassador of Greece to Armenia
Zareh Sinanyan, the High Commissioner for Diaspora Affairs, welcomed Christos Sofianopoulos, the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Greece to the Republic of Armenia.
Expressing warm greetings to the Ambassador, the High Commissioner conveyed his best wishes for a successful tenure aimed at fortifying the ties between the fraternal nations.
During their meeting, the High Commissioner briefed the Ambassador on the programs and activities of the Office. The interlocutors delved into the forthcoming activities planned for 2024 under the trilateral memorandum concerning Diaspora issues between Armenia, Greece, and Cyprus. Additionally, the past years' programs were reviewed.
Zareh Sinanyan underscored the collaborative efforts among the Diasporas of the three countries, particularly in advocating shared interests, fostering youth cooperation, and exchanging expertise.
The High Commissioner commended the Greek delegation's involvement in the inaugural Global Armenian Summit in Yerevan in 2022 and expressed optimism about their participation in the upcoming second summit scheduled for this autumn.