Մուշեղ Ղուկասյանն աշխատանքային այցով Չեխիայում է
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը Չեխիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ դեսպանությունում հանդիպել է Չեխիայի հայ համայնքում գործող կառույցների ներկայացուցիչների,  ինչպես նաև համայնքում ակտիվ գործունեություն ծավալող մի շարք անհատների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել և ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Չեխիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Հովակիմյանը։
Մուշեղ Ղուկասյանը ներկայացրել է Գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի գործունեությունը, իրականացված, ընթացիկ և ապագա ծրագրերն ու նախաձեռնությունները։ Նա խրախուսել է ներկաներին ակտիվ մասնակցություն ունենալ գրասենյակի ծրագրերին, ինչպես նաև աշնանը կայանալիք Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովին:
Այնուհետ հանդիպումը շարունակվել է հարցուպատասխանի ձևաչափով: Ներկաները հարցեր են ուղղել սփյուռքի ներուժի արդյունավետ ներգրավման,  հայապահպանության, հայրենիքի անվտանգային խնդիրների և այլ թեմաների վերաբերյալ:

Мушег Гукасян с рабочим визитом находится в Чехии
Руководитель аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры РА Мушег Гукасян в рамках своего рабочего визита в Чехию встретился с представителями структур, действующих в армянской общине Чехии, а также рядом лиц, активно участвующих в жизни общины.
Во встрече принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Армения в Чехии Ашот Овакимян, который выступил с приветственной речью.
Мушег Гукасян представил деятельность аппарата главного уполномоченного по делам диаспоры РА, реализуемые, текущие и будущие программы и инициативы. Он призвал присутствующих активно участвовать в программах Офиса, а также во втором Всемирном армянском саммите, который состоится осенью.
Далее встреча продолжилась в формате вопросов и ответов. Вопросы касались эффективного вовлечения потенциала диаспоры, сохранения армянской идентичности, национальной безопасности и т.д.