Ավարտվել է գրասենյակի ղեկավարի այցը Բարսելոնա
Բարսելոնա աշխատանքային այցի շրջանակներում Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը մասնակցել է Եվրահայկական 24֊րդ խաղերի փակման պաշտոնական արարողությանը։ Նա ներկաներին է փոխանցել Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի ողջույնի խոսքը, որից հետո գավաթներ է հանձնել մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերին:
Այցի ընթացքում Մուշեղ Ղուկասյանն այցելել է «Հայք» միության պարի դպրոց և հանդիպել միության ղեկավար Հայկ Եղիազարյանի, դպրոցի աշակերտների և ծնողների հետ։ Գրասենյակի ղեկավարը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել դպրոցի գործունեությանն ու խնդիրներին, ինչպես նաև ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը։
Սանտա Կոլոմայի «Արարատ» հայկական ասոցիացիայի ղեկավար Սարգիս Հակոբյանի հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ասոցիացիայի և գրասենյակի միջև տարաբնույթ ծրագրերի շուրջ համագործակցության վերաբերյալ։
Մուշեղ Ղուկասյանը Església de la Mare de Déudels Àngels եկեղեցում մասնկացել է նաև Սուրբ Հարության տոնին նվիրված պատարագին, որից հետո կարճ հանդիպում է ունեցել Իսպանիայում և Պորտուգալիայում Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու հայրապետական պատվիրակի փոխանորդ Շնորհք աբղ. Սարգսյանի և Բարսելոնայի Հայ Առաքելական եկեղեցական խորհրդի նախագահի հետ։

Chief of Staff of the Office concludes his visit to Barcelona
During his working visit to Barcelona, Chief of Staff at the Office of the High Commissioner for Diaspora Affairs Mushegh Ghukasyan attended the official closing ceremony of the 24th Euro-Armenian Games.
He delivered High Commissioner Zareh Sinanyan's welcome speech to the attendees before proceeding to present trophies to the teams that secured prize positions. While on his visit, Mushegh Ghukasyan visited the dance school affiliated with the "Hayk" union and held a meeting with Hayk Yeghiazaryan, the head of the union, along with school students and parents. The Chief of Staff of the Office toured the school, becoming familiar with its activities and challenges. The programs and activities of the Office were presented during the visit.
During the meeting with Sargis Hakobyan, the head of the "Ararat" association of Armenians of Santa Coloma, discussions revolved around potential collaboration between the organization and the Office on various projects.
Mushegh Ghukasyan also took part in the service dedicated to the Holy Resurrection at the Església de la Mare de Déudels Àngels church.  Following the service, he held a brief meeting with the patriarchal delegate of the Armenian Apostolic Holy Church in Spain and Portugal, Very Rev. Father Shnorhk Sargsyan and the Chairman of the Armenian Apostolic Church Council of Barcelona.