Ավարտվել է գրասենյակի ղեկավարի այցը Բարսելոնա
Բարսելոնա աշխատանքային այցի շրջանակներում Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ղեկավար Մուշեղ Ղուկասյանը մասնակցել է Եվրահայկական 24֊րդ խաղերի փակման պաշտոնական արարողությանը։ Նա ներկաներին է փոխանցել Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանի ողջույնի խոսքը, որից հետո գավաթներ է հանձնել մրցանակային տեղեր զբաղեցրած թիմերին:
Այցի ընթացքում Մուշեղ Ղուկասյանն այցելել է «Հայք» միության պարի դպրոց և հանդիպել միության ղեկավար Հայկ Եղիազարյանի, դպրոցի աշակերտների և ծնողների հետ։ Գրասենյակի ղեկավարը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել դպրոցի գործունեությանն ու խնդիրներին, ինչպես նաև ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունն ու ծրագրերը։
Սանտա Կոլոմայի «Արարատ» հայկական ասոցիացիայի ղեկավար Սարգիս Հակոբյանի հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել ասոցիացիայի և գրասենյակի միջև տարաբնույթ ծրագրերի շուրջ համագործակցության վերաբերյալ։
Մուշեղ Ղուկասյանը Església de la Mare de Déudels Àngels եկեղեցում մասնկացել է նաև Սուրբ Հարության տոնին նվիրված պատարագին, որից հետո կարճ հանդիպում է ունեցել Իսպանիայում և Պորտուգալիայում Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու հայրապետական պատվիրակի փոխանորդ Շնորհք աբղ. Սարգսյանի և Բարսելոնայի Հայ Առաքելական եկեղեցական խորհրդի նախագահի հետ։

Завершился визит руководителя Офиса в Барселону
В рамках рабочего визита в Барселону руководитель Офиса главного уполномоченного по делам диаспоры Мушег Гукасян принял участие в официальной церемонии закрытия 24-х Евроармянских игр. Он передал приветственную речь главного уполномоченного Заре Синаняна, после чего вручил кубки командам, занявшим призовые места.
В ходе своего визита Мушег Гукасян посетил школу танцев, входящую в состав союза «Айк», провел встречу с руководителем союза Айком Егиазаряном, а также школьниками и родителями. Руководитель Офиса совершил экскурсию по школе, ознакомился с деятельностью и проблемами школы, а также представил направления деятельности и программы Офиса.
В ходе встречи с руководителем ассоциации армян Санта-Коломы «Арарат» Саркисом Акопяном обсуждались возможности сотрудничества между организацией и Офисом по различным проектам.
Мушег Гукасян также принял участие в литургии, посвященной Святому Христову Воскресению в церкви Església de la Mare de Déu dels Àngels, после чего встретился с викарием Армянской Апостольской Святой Церкви Испании и Португалии преподобным отцом Шнорком Саргсяном и президентом Совета Армянской Апостольской Церкви Барселоны.