Հանդիպում ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանի հետ
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյիին։
Ողջունելով հյուրին՝ Գլխավոր հանձնակատարն ընդգծել է հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների բարձր մակարդակն ու օր օրի ընդլայնվող երկխոսությունը՝ հիմնված հայ և ֆրանսիացի ժողովուրդների բարեկամության վրա։
Զարեհ Սինանյանն իր երախագիտություն է հայտնել ֆրանսիական կողմին փետրվարին Փարիզում կայացած Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների՝ Ֆրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում ամփոփելու խորհրդանշական արարողության կազմակերպման համար։
Կարևորելով հայ համայնքի դերակատարումը հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների զարգացման գործում՝ Գլխավոր հանձնակատարը խոսել է Ֆրանսիայի հայ համայնքի հետ համագործակցության մասին, ներկայացրել Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքներ կատարած իր այցերին ու դրանց շրջանակներում հայ համայնքների և տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչների հետ հանդիպումները։ Անդրադարձ է կատարվել նաև գրասենյակի ծրագրերին, որոնց ակտիվ մասնակցություն են ցուցաբերում ֆրանսիահայերը։
Կողմները զրույցի ընթացքում անդրադարձել են նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի։

Встреча с послом Франции в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Приветствуя гостя, главный уполномоченный подчеркнул высокий уровень армяно-французских отношений и расширяющийся с каждым днем ​​диалог, основанный на дружбе армянского и французского народов.
Заре Синанян выразил благодарность французской стороне за организацию церемонии захоронения останков армянского героя Движения Сопротивления Мисака Манушяна и его жены Мелине Манушян в Пантеоне величайших деятелей Франции, состоявшейся в Париже в феврале.
Подчеркнув значительный вклад армянской общины в развитие армяно-французских отношений, главный уполномоченный обсудил сотрудничество с армянской общиной Франции, рассказав о своих визитах в различные французские города и встречах с представителями армянских общин и местных властей. Кроме того, было отмечено активное участие французских армян в программах Офиса.