Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ավստրալիայի դեսպանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ավստրալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գիրինգին (նստավայրը՝ ք․ Մոսկվա)։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման սկզբում իր ցավակցություն է հայտնել Սիդնեյի առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ՝ շուտափույթ ապաիքնում մաղթելով տուժածներին։
Ողջունելով դեսպանին՝ Զարեհ Սինանյանն բարեմաղթել է նրան հաջող գործունեություն ՀՀ-ում Ավստրալիայի դեսպանի պաշտոնում։
Կարևորելով հայ համայնքի դերակատարումը հայ-ավստրալիական հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում՝ Գլխավոր հանձնակատարը խոսել է այս տարվա փետրվարին Սիդնեյ և Մելբուռն կատարած իր այցերի և տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ ունեցած հանդիպումների մասին։
Անդրադարձ է կատարվել նաև գրասենյակի ծրագրերին և դրանցում ավստրալիահայերի մասնակցությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավման աշխատանքներին, հայրենադարձությանը և այլ թեմաների։

Zareh Sinanyan received the Ambassador of Australia to Armenia
Zareh Sinanyan, the High Commissioner for Diaspora Affairs, received John Geering, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Commonwealth of Australia to the Republic of Armenia (residence in Moscow).
The High Commissioner opened the meeting by offering his condolences for the recent tragic incident at a Sydney shopping center, expressing hopes for a speedy recovery to those affected.
Zareh Sinanyan extended his best wishes for Ambassador Geering's success in his new role. He highlighted the importance of the Armenian community in strengthening Armenian-Australian relations, referencing his own visits to Sydney and Melbourne earlier that year, where he met with local Armenian representatives.
The conversation delved into the various initiatives of the Office, including programs involving Australian Armenians, Diaspora engagement, repatriation efforts, and other pertinent topics.