Զարեհ Սինանյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ավստրալիայի դեսպանին
ՀՀ սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ավստրալիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Գիրինգին (նստավայրը՝ ք․ Մոսկվա)։
Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպման սկզբում իր ցավակցություն է հայտնել Սիդնեյի առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ՝ շուտափույթ ապաիքնում մաղթելով տուժածներին։
Ողջունելով դեսպանին՝ Զարեհ Սինանյանն բարեմաղթել է նրան հաջող գործունեություն ՀՀ-ում Ավստրալիայի դեսպանի պաշտոնում։
Կարևորելով հայ համայնքի դերակատարումը հայ-ավստրալիական հարաբերությունների հետագա զարգացման գործում՝ Գլխավոր հանձնակատարը խոսել է այս տարվա փետրվարին Սիդնեյ և Մելբուռն կատարած իր այցերի և տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ ունեցած հանդիպումների մասին։
Անդրադարձ է կատարվել նաև գրասենյակի ծրագրերին և դրանցում ավստրալիահայերի մասնակցությանը, սփյուռքի ներուժի ներգրավման աշխատանքներին, հայրենադարձությանը և այլ թեմաների։

Заре Синанян принял посла Австралии в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял посла Содружества Австралии в Республике Армения Джона Гиринга (резиденция в г. Москве).
В начале встречи главный уполномоченный выразил соболезнования в связи с недавним трагическим инцидентом в торговом центре Сиднея, выразив надежду на скорейшее выздоровление пострадавших.
Заре Синанян пожелал успехов послу Гирингу в новой должности. В ходе беседы главный уполномоченный подчеркнул важную роль армянской общины в укреплении армяно-австралийских связей, а также рассказал собеседнику о своих визитах в Сидней и Мельбурн, которые состоялись в феврале это года, и проведенных встречах с представителями армянской общины.
В ходе встречи были представлены программы Офиса и возможности участия австралийских армян в них. Обсуждались также вопросы, касающиеся  взаимодействия с диаспорой, репатриации и других тем.