Հանդիպումներ Ստրասբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ ներկայացուցչությունում հանդիպել է Ստրասբուրգի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ ներկայացուցիչ Արման Խաչատրյանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունը,  ապագա ծրագրերը, մտքեր են փոխանալկվել ավելի սերտ ու արդյունավետ համագործակցության վերաբերյալ։
Գլխավոր հանձնակատարը Ստրասբուրգի քաղաքապետարանում հանդիպել է Ստրասբուրգի հայազգի արվեստագետների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է Ստրասբուրգի միջազգային,  եվրոպական և անդրսահմանային հարցերով փոխքաղաքապետ Վերոնիք Բերթհոլլը։
Հանդիպումը կազմակերպել էր Գրանդ Էսթի «Հայկական սփյուռք» ասոցացիան։
Հանդիպմանն արվեստագետները ներկայացրել են իրենց ապագա ծրագրերը, քննարկել Հայաստանի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Ստրասբուրգի «Արեգ» կրթամշակութային միության ներքո գործող շաբաթօրյա դպրոց և հանդիպել միության նախագահ, դպրոցի ուսումնական մասի պատասխանատու Մելինե Մանասյանի, դպրոցի ուսուցչուհի Ալիսա Մարգարյանի և աշակերտների հետ։
Զարեհ Սինանյանը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել ուսումնական ծրագրերին, ինչպես նաև քննարկել դպրոցին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Meetings with representatives of the Armenian community of Strasbourg
High Commissioner Zareh Sinanyan met with representatives of Armenian organizations in Strasbourg at the Mission of Armenia to the Council of Europe.
Armenian Representative to the Council of Europe Arman Khachatryan also took part in the meeting.
During the meeting, the activities of the office along with plans for the future were presented, and ideas for closer and more effective cooperation were discussed.
Véronique Bertholle, Deputy Mayor of Strasbourg for International, European and Cross-border relations, took part in the meeting.
The meeting was organized by the Grand Est "Armenian Diaspora" Association.
At the meeting, the artists presented their plans for the future and discussed issues related to cooperation with Armenia.
During the visit, the High Commissioner also visited the Saturday school operating at the Areg Educational and Cultural Union in Strasbourg and met with the President of the Union, Meline Manasyan who is responsible for the educational part of the school, school teacher Alice Margaryan, and students.
Zareh Sinanyan toured the school, got acquainted with the curricula, and also discussed a number of issues related to the school.