Հանդիպումներ Ստրասբուրգի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ ներկայացուցչությունում հանդիպել է Ստրասբուրգի հայկական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Եվրոպայի խորհրդում ՀՀ ներկայացուցիչ Արման Խաչատրյանը։
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել է գրասենյակի գործունեությունը,  ապագա ծրագրերը, մտքեր են փոխանալկվել ավելի սերտ ու արդյունավետ համագործակցության վերաբերյալ։
Գլխավոր հանձնակատարը Ստրասբուրգի քաղաքապետարանում հանդիպել է Ստրասբուրգի հայազգի արվեստագետների հետ: Հանդիպմանը մասնակցել է Ստրասբուրգի միջազգային,  եվրոպական և անդրսահմանային հարցերով փոխքաղաքապետ Վերոնիք Բերթհոլլը։
Հանդիպումը կազմակերպել էր Գրանդ Էսթի «Հայկական սփյուռք» ասոցացիան։
Հանդիպմանն արվեստագետները ներկայացրել են իրենց ապագա ծրագրերը, քննարկել Հայաստանի հետ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր։
Այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատարն այցելել է նաև Ստրասբուրգի «Արեգ» կրթամշակութային միության ներքո գործող շաբաթօրյա դպրոց և հանդիպել միության նախագահ, դպրոցի ուսումնական մասի պատասխանատու Մելինե Մանասյանի, դպրոցի ուսուցչուհի Ալիսա Մարգարյանի և աշակերտների հետ։
Զարեհ Սինանյանը շրջայց է կատարել դպրոցում, ծանոթացել ուսումնական ծրագրերին, ինչպես նաև քննարկել դպրոցին վերաբերող մի շարք հարցեր։

Встречи с представителями армянской общины Страсбурга
Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями армянских организаций в Страсбурге в представительстве РА в Совете Европы.
Во встрече также принял участие представитель РА в Совете Европы Арман Хачатрян.
В ходе встречи была представлена деятельность Офиса, планы на будущее, состоялся обмен идеями для более эффективного сотрудничества.
Главный уполномоченный встретился с армянскими деятелями искусств Страсбурга. Во встрече принял участие Вероника Бертолль, заместитель мэра Страсбурга по международным, европейским и трансграничным отношениям.
Встречу организовала ассоциация «Армянская диаспора» Гранд-Эст.
На встрече деятели искусств представили свои планы на будущее, обсудили вопросы сотрудничества с Арменией.
В рамках визита главный уполномоченный также посетил субботнюю школу, действующую при образовательно-культурном союзе «Арег» в Страсбурге, встретился с президентом союза, руководителем отдела образования Мелине Манасян, учителем школы Алисой Маргарян и учениками.
Заре Синанян совершил экскурсию по школе, ознакомился с образовательными программами, а также обсудил ряд вопросов, касающихся школы.