Հանդիպում Լաքսու քաղաքի հայ համայնքի հետ
Ֆրանսիա այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լաքսու քաղաքում հանդիպել է տեղի և շրջակա քաղաքների հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպումը կազմակերպել էր Գրանդ Էսթի «Հայկական սփյուռք» ասոցացիան։
Հանդիպմանը մասնակցել և ողջույնի խոսքով հանդես են եկել Լաքսուի քաղաքապետ Լորան Գարսիան, Մորտե Մոսելի դեպարտամենտի խորհրդի նախագահ Շենես Խիրունին և Վալերի Դեբորդ, Գրանդ Էսթ ռեգիոնի խորհրդի առաջին փոխնախագահ Վալերի Դեբորդը։
Գլխավոր հանձնակատարը համայնքի ներկայացուցիչներին է ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունը, իրականացված և ընթացիկ ծրագրերը,  այնուհետ պատասխանել ներկաների հարցերին։

Meeting with the Armenian community of Laxou
During his visit to France, High Commissioner Zareh Sinanyan met with representatives of the local and nearby Armenian communities in the city of Laxou. The meeting was organized by the Grand Est "Armenian Diaspora" Association.
The meeting was attended and welcomed by the Mayor of Laxou, Laurent Garcia, Chairman of the Departmental Council of Meurthe-et-Moselle, Chaynesse Khirouni, and Valérie Debord, first Vice-President of the Council of the Grand Est region.
The High Commissioner presented to the representatives of the community the activities of the Office, current and ongoing programs, then answered questions from those present.