Հանդիպում Լաքսու քաղաքի հայ համայնքի հետ
Ֆրանսիա այցի շրջանակներում Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Լաքսու քաղաքում հանդիպել է տեղի և շրջակա քաղաքների հայկական համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպումը կազմակերպել էր Գրանդ Էսթի «Հայկական սփյուռք» ասոցացիան։
Հանդիպմանը մասնակցել և ողջույնի խոսքով հանդես են եկել Լաքսուի քաղաքապետ Լորան Գարսիան, Մորտե Մոսելի դեպարտամենտի խորհրդի նախագահ Շենես Խիրունին և Վալերի Դեբորդ, Գրանդ Էսթ ռեգիոնի խորհրդի առաջին փոխնախագահ Վալերի Դեբորդը։
Գլխավոր հանձնակատարը համայնքի ներկայացուցիչներին է ներկայացրել գրասենյակի գործունեությունը, իրականացված և ընթացիկ ծրագրերը,  այնուհետ պատասխանել ներկաների հարցերին։

Встреча с армянской общиной города Лаксу
В рамках визита во Францию главный уполномоченный Заре Синанян встретился с представителями армянской общины города Лаксу и близлежащих городов. Встречу организовала ассоциация «Армянская диаспора» Гранд-Эст.
Во встрече приняли участие и выступили с приветственной речью мэр Лаксу Лоран Гарсиа, президент совета департамента Мерт и Мозель Шейнесс Хируни и первый вице-президент регионального совета Гранд-Эст Валери Дебор.
Главный уполномоченный презентовал представителям общественности деятельность Офиса, реализуемые и текущие программы, а затем ответил на вопросы присутствующих.