Հանդիպում Ստրասբուրգի քաղաքապետի և Գրանդ Էսթ ռեգիոնի պրֆեկտի հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Ֆրանսիա այցի շրջանակներում հանդիպել է Ստրասբուրգի քաղաքապետ Ժանն Բարսեղյանին։
Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Արման Խաչատրյանը։
Գլխավոր հանձնակատարն ընդգծել է հայ համայնքի կարևոր դերը երկու պետությունների և ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդման ու զարգացման գործում և միաժամանակ նշել, որ գրասենյակը պատրաստ է հնարավորինս աջակցել Ստրասբուրգի հետ համագործակցության զարգացմանը։
Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է նաև Գրանդ Էսթ ռեգիոնի պրֆեկտի Ժոզիան Շևալյեի հետ։ Հանդիպմանը Գլխավոր հանձնակատարը ներկայացրել է հայկական սփյուռքի հետ տարվող աշխատանքները։

Встреча с мэром Страсбурга и префектом региона Гранд-Эст
Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с мэром Страсбурга Жанной Барсегян в рамках своего визита во Францию.
На встрече также присутствовал постоянный представитель Республики Армения в Совете Европы Арман Хачатрян.
Главный уполномоченный подчеркнул важную роль армянской общины в укреплении и развитии дружбы между двумя государствами и народами и в то же время отметил, что Офис готов максимально поддержать развитие сотрудничества со Страсбургом.
Заре Синанян также встретился с префектом региона Гранд-Эст Жозианом Шевалье. На встрече главный уполномоченный представил работу, проводимую с армянской диаспорой.