Հանդիպում Վենետիկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Վենետիկում այցելել է ՀՀ պատվո հյուպատոսություն և հանդիպել հյուպատոս Գագիկ Սարուխանյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայրենքին և սփյուռքին վերաբերող հարցեր:
Այնուհետ առանձին հանդիպում է տեղի ունեցել Իտալիայի հայերի միության նախագահ Պայքար Սիվազլյանի, Վենետիկի Կա՛ Ֆոսկարի համալսարանի դասախոս Սոնա Հարությունյանի և Տրևիզոյի համայնքային ակտիվիստ Գայանե Սահակյանի մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են իրականացվող կրթական, մշակութային, հայագիտական, հայկական շահերի առաջմղման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները և նախաձեռնությունները:

Встреча с представителями армянской общины Венеции
Главный уполномоченный Заре Синанян посетил Почетное консульство РА в Венеции и встретился с консулом Гагиком Саруханяном. В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с Родиной и Диаспорой.
После этого состоялась отдельная встреча с участием президента Союза армян Италии, профессора Пайкара Сивазляна, преподавателя университета Ка' Фоскари в Венеции Соны Арутюнян и общественной активистки из Тревизо Гаяне Саакян.
В ходе встречи были представлены работы и инициативы, осуществляемые в направлении продвижения образовательных, культурных, арменоведческих, армянских интересов.