Հանդիպում Վենետիկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը Վենետիկում այցելել է ՀՀ պատվո հյուպատոսություն և հանդիպել հյուպատոս Գագիկ Սարուխանյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայրենքին և սփյուռքին վերաբերող հարցեր:
Այնուհետ առանձին հանդիպում է տեղի ունեցել Իտալիայի հայերի միության նախագահ Պայքար Սիվազլյանի, Վենետիկի Կա՛ Ֆոսկարի համալսարանի դասախոս Սոնա Հարությունյանի և Տրևիզոյի համայնքային ակտիվիստ Գայանե Սահակյանի մասնակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում ներկայացվել են իրականացվող կրթական, մշակութային, հայագիտական, հայկական շահերի առաջմղման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները և նախաձեռնությունները:

Meeting with the representatives of Armenian community of Venice
High Commissioner Zareh Sinanyan visited the RA Honorary Consulate in Venice and engaged in discussions with Honorary Consul Gagik Sarukhanyan regarding matters concerning the homeland and the Diaspora.
Subsequently, a separate meeting was convened with the participation of Prof. Baykar Sivazlian, President of the Union of Armenians in Italy, Sona Haroutyunian, a lecturer at Ca'Foscari University of Venice, and Gayane Sahakyan, a community activist from Treviso.
Throughout the meeting, presentations were delivered highlighting the efforts and initiatives undertaken to advance educational, cultural, Armenological, and Armenian interests.