Գլխավոր հանձնակատարը հանդիպել է Սերժ Անգելյանի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է Գերմանիայում սփյուռքի գործերի նորանշանակ հանձնակատար Սերժ Անգելյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանձնակատարների ինստիտուտի զարգացման և ներդրման ուղղությամբ նախաձեռնությունները, համայնքում իրականացվելիք աշխատանքները և առաջնահերթությունները:
Զարեհ Սինանյանն ընդգծել է, որ Սփյուռքի գործերի հանձնակատարները համայնքների և Հայաստանի կառավարության տարբեր օղակների միջև կամուրջ են հանդիսանում, դառնում են համայնքի ներկայացուցիչը Հայաստանում և Հայաստանի ներկայացուցիչը՝ համայնքում:
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել են Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների միջև փորձի փոխանակումը և ցանցային կարողությունների ընդլայնումը:
Կողմերն անդրադարձ են կատարել նաև սեպտեմբերին կայանալիք Համաշխարհային հայկական երկրորդ գագաթնաժողովին:

Главный уполномоченный встретился с Сержем Ангеляном
Главный уполномоченный по делам диаспоры Заре Синанян встретился с новоназначенным уполномоченным по делам диаспоры в Германии Сержем Ангеляном.
Разговор сосредоточился вокруг инициатив, направленных на продвижение развития и реализации института комиссаров, общественных проектов и основных приоритетов.
Заре Синанян подчеркнул, что уполномоченные по делам диаспоры являются мостом между общинами и различными уровнями власти Армении, они становятся представителями общины в Армении и представителем Армении в общине.
На встрече также была подчеркнута важность обмена опытом между уполномоченными по делам диаспоры и расширения их сетевого потенциала.