Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Ճանաչի՛ր Հայաստանը» ցուցահանդեսին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի «Ճանաչի՛ր Հայաստանը» ներքին զբոսաշրջային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, որը միտված էր բացահայտելու Հայաստանի մարզերի զբոսաշրջային ներուժը:
«2022 թվականի համեմատ՝ 2023 թվականին գրանցվել է ներքին այցելությունների թվի շուրջ 19% աճ, ինչը հանրության կողմից մեր երկրի հարուստ ժառանգությունը ճանաչելու և Հայաստանում ճանապարհորդելու պատրաստակամության վառ ապացույց է։ Նախարարությունը սատարում է այս գաղափարը և ակտիվորեն կյանքի կոչում այն՝ ի նպաստ մարզերում զբոսաշրջային գործարար հարաբերությունների ձևավորմանը, քանի որ զբոսաշրջությունը հանդիսանում է տնտեսական զարգացման գերակա ուղղություններից մեկը»֊ նշել է Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում Հայաստանի մարզերը ներկայացրել են իրենց զբոսաշրջային առանձնահատկությունները, հարուստ մշակութային ժառանգությունն ու գրավչությունը, մարզին բնորոշ խոհանոցն ու արկածային զբոսաշրջության հնարավորությունները։

Главный уполномоченный принял участие в выставке «Познай Армению»
Главный уполномоченный Заре Синанян принял участие в церемонии открытия региональной туристической выставки «Познай Армению» организованной Комитетом по туризму РА. Целью мероприятия было продемонстрировать туристический потенциал регионов Армении.
«По сравнению с 2022 годом, в 2023 году число внутренних визитов увеличилось на 19%, что свидетельствует о растущем интересе общественности к изучению богатого наследия нашей страны и путешествиям по Армении. Министерство полностью поддерживает эту тенденцию и активно работает над развитием деловых связей в сфере туризма в регионах, поскольку туризм является одним из приоритетных направлений экономического развития», - сказал министр экономики Геворг Папоян.
В рамках выставки регионы Армении представили свои уникальные туристические достопримечательности, богатое культурное наследие, местную кухню и возможности для приключенческого туризма.