Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Ճանաչի՛ր Հայաստանը» ցուցահանդեսին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է ՀՀ զբոսաշրջության կոմիտեի «Ճանաչի՛ր Հայաստանը» ներքին զբոսաշրջային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, որը միտված էր բացահայտելու Հայաստանի մարզերի զբոսաշրջային ներուժը:
«2022 թվականի համեմատ՝ 2023 թվականին գրանցվել է ներքին այցելությունների թվի շուրջ 19% աճ, ինչը հանրության կողմից մեր երկրի հարուստ ժառանգությունը ճանաչելու և Հայաստանում ճանապարհորդելու պատրաստակամության վառ ապացույց է։ Նախարարությունը սատարում է այս գաղափարը և ակտիվորեն կյանքի կոչում այն՝ ի նպաստ մարզերում զբոսաշրջային գործարար հարաբերությունների ձևավորմանը, քանի որ զբոսաշրջությունը հանդիսանում է տնտեսական զարգացման գերակա ուղղություններից մեկը»֊ նշել է Էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում Հայաստանի մարզերը ներկայացրել են իրենց զբոսաշրջային առանձնահատկությունները, հարուստ մշակութային ժառանգությունն ու գրավչությունը, մարզին բնորոշ խոհանոցն ու արկածային զբոսաշրջության հնարավորությունները։

High Commissioner Zareh Sinanyan attended the inauguration of the "Discover Armenia" Domestic Tourism Exhibition organized by the RA Tourism Committee. The event aimed to showcase the tourism potential of Armenia's regions.
"Compared to 2022, there was a 19% increase in domestic visits in 2023, indicating the public's growing interest in exploring our country's rich heritage and traveling within Armenia. The Ministry fully supports this trend and actively works towards fostering tourism-related business relations in the regions, as tourism stands as a priority sector for economic development," stated Economy Minister Gevorg Papoyan.
During the exhibition, Armenia's regions presented their unique tourist attractions, rich cultural heritage, local cuisine, and opportunities for adventure tourism.