Հանդիպում Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցչի հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի (ՅՈՒՆԻՍԵՖ) ներկայացուցիչ Քրիսթինե Վայգանդին։
Ողջունելով հյուրին՝ Զարեհ Սինանյանը կարևորել է ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի կողմից իրականացվող ծրագրերը կրթության, առողջապահության և սոցիալական ապահովության ոլորտներում։
Իր հերթին Քրիսթինե Վայգանդը ներկայացրել է հիմնադրամի կողմից տարբեր ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը՝ շեշտելով ՀՀ կառավարության հետ արդյունավետ համագործակցությունը: Նա անդրադարձել է նաև Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված ընտանիքների երեխաների կարիքների լուծման ուղղությամբ աշխատանքներին։
Հայաստանում ՄԱԿ-ի մանկական հիմնադրամի ներկայացուցիչը խոսել է նաև հայկական սփյուռքի հետ համագարոծակցության մասին՝ այս համատեքստում շեշտելով Արգենտինայի հայ համայնքի հետ ակտիվ համագործակցության օրինակը։
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև այս տարվա սեպտեմբերին կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին և դրա շրջանակներում միջազգային գործընկերների ներգրավվածությանը։

Встреча с представителем ЮНИСЕФ в Армении
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян принял представителя детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в Армении Кристин Вайганд.
Приветствуя гостью, Заре Синанян отметил важность программ, реализуемых ЮНИСЕФ в сферах образования, здравоохранения и социального обеспечения.
В свою очередь Кристине Вайганд представила программы, реализуемые Фондом в различных сферах, подчеркнув эффективное сотрудничество с Правительством Армении. Она также коснулась работ, направленных на поддержку детей семей, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха.
Представитель ЮНИСЕФ в Армении также рассказала о сотрудничестве с армянской диаспорой, подчеркнув пример активного сотрудничества с армянской общиной Аргентины.
В ходе беседы также был затронут предстоящий в сентябре этого года Всемирный армянский саммит и участие в нем международных партнеров.