Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ամերիկահայ հայտնի դերասան Ջո Մանգանելոյին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը հանդիպել է ամերիկահայ հայտնի դերասան Ջո Մանգանելոյին: Նա առաջին անգամ Հայաստանում էր գտնվում «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի (ՔՈԱՖ) նախաձեռնությամբ: Մանգանիելլոյի մորական մեծ տատը վերապրել է Հայոց ցեղասպանությունը, երբ նրա ամուսինն ու յոթ երեխաները սպանվել են, իսկ նրա 8-րդ երեխան խեղդվել է Եփրատ գետում փախուստի ժամանակ:
Գրասենյակում տեղի ունեցած այցի ընթացքում դերասանը նշել է, որ այցի շրջանակներում շրջագայել է Հայաստանում և տարբեր հանդիպումներ ունեցել: Նա ընդգծել է նաև իր պատրաստակամությունն առավել ակտիվ կապ ունենալ Հայաստանի հետ:
Զարեհ Սինանյանը շնորհակալություն է հայտնել Մանգանելոյին այցելության և իր արմատներին հավատարիմ մնալու համար և սիրով հրավիրել աշնանը կայանալիք Համաշխարհային հայկական գագաթնաժողովին:
Այցի ընթացքում Գլխավոր հանձնակատարի ուղեկցությամբ դերասանն այցելել է նաև Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր և ծառ տնկել իր մեծ տատիկի անունով:

Заре Синанян встретился с известным американским актером армянского происхождения Джо Манганьелло
Главный уполномоченный Заре Синанян встретился с известным американским актером армянского происхождения Джо Манганьелло. Он впервые находился в Армении по инициативе благотворительного фонда “Дети Армении” (COAF). Прабабушка Манганьелло по материнской линии пережила Геноцид армян, когда ее муж и семеро детей были убиты, а ее восьмой ребенок утонул в реке Евфрат при побеге.
Во время визита в Офис актер отметил, что уже успел побывать в различных уголках Армении и принять участие во встречах. Он подчеркнул свою готовность поддерживать более активную связь с Арменией.
Заре Синанян поблагодарил Манганьелло за визит и верность своим корням и пригласил его на предстоящий осенью Всемирный армянский саммит.
В ходе визита в сопровождении главного уполномоченного актер посетил также Мемориал памяти жертв Геноцида армян и посадил дерево в честь своей прабабушки.