Հանդիպում Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների հետ
Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանն առցանց հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետի որոշմամբ մինչ օրս նշանակված Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների հետ:
Մասնավորապես, հանդիպմանը ներկա են գտնվել Դիանա Հովակիմյանը (Լեհաստան), Սերժ Անգելյանը (Գերմանիա), Աննա Կարապետյանը (Դանիա), Սարո Խուդավերդին (Իտալիա), Մաթևոս Հախվերդյանը և Հայկ Ազիզբեկյանը (Նիդերլանդներ), Հասմիկ Թորոսյան-Գրիգորյանը (Իսպանիա), Գարաբեդ Հակոբյանը (Շվեդիա), Վահրամ Ճուղուրյանը (Սլովակիա), Դանիել Դավթյանը (Ֆինլանդիա), Ռոբերտ Տեր Արսենյանը և Վահագն Մովսեսյանը (Ֆրանսիա):
Ողջունելով ներկաներին՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների նշանակումները հայ համայնքներում նոր հնարավորություններ են ստեղծում համայնք-պետություն կապերի զարգացման համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Սփյուռքի գործերի հանձնակատարների աշխատանքային գործառույթների շրջանակը և գործունեության նկարագիրը: Հանձնակատարները ներկայացրել են համայնքային աշխատանքի ընթացքը, առաջիկա անելիքները և կարևորել միմյանց հետ ցանցային համագործակցությունը:

Встреча с уполномоченными по делам диаспоры
Главный уполномоченный по делам диаспоры РА Заре Синанян провел онлайн-встречу с уполномоченными по делам диаспоры, назначенными Премьер-министром РА.
На встрече присутствовали: Диана Овакимян (Польша), Серж Ангелян (Германия), Анна Карапетян (Дания), Саро Худаверди (Италия), Матевос Ахвердян и Айк Азизбекян (Нидерланды), Асмик Торосян Григорян (Испания), Гарабед Акопян (Швеция), Ваграм Чугурян (Словакия), Даниэль Давтян (Финляндия), Роберт Тер Арсенян и Ваагн Мовсесян (Франция).
Главный уполномоченный приветствовал присутствующих и отметил, что назначение уполномоченных по делам диаспоры открывает новые возможности для укрепления отношений между общинами и государствами в армянских общинах.
Во время встречи обсуждались объем работы, функции и направленность деятельность уполномоченных. Уполномоченные поделились последними новостями о проектах общин, обозначали предстоящие задачи и подчеркнули важность сетевого сотрудничества.
Кроме того, на встрече были рассмотрены вопросы, связанные со Всемирным армянским саммитом, запланированным на сентябрь этого года.