Գլխավոր հանձնակատարը մասնակցել է «Թաքնված ճանապարհ» նախաձեռնության հավաքին
Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը մասնակցել է «Թաքնված ճանապարհ» նախաձեռնության համայնքային զարգացման ծրագրերի ներկայացման և կրթաթոշակների արդյունքների ամփոփման միջոցառմանը: 2011 թվականից գործող «Թաքնված ճանապարհ» նախաձեռնությունը (HRI) հասարակական կազմակերպություն է, որի նպատակն է կրթական և առաջնորդական նոր հնարավորություններ փոխանցել Հայաստանի գյուղերի երիտասարդներին՝ ամառային կրթական ճամբարների, կրթաթոշակների և զարգացման ծրագրերի միջոցով:
Բարեգործական կազմակերպությունը հիմնադրել են ԱՄՆ Կալիֆոռնիայի Սանտա Բարբարայի համալսարանի մի խումբ հայ ուսանողներ, և այն ներկայումս մասնաճյուղեր ունի մի քանի այլ համալսարաններում:
Ողջունելով ներկաներին՝ Գլխավոր հանձնակատար Զարեհ Սինանյանը նշել է, որ «Թաքնված ճանապարհ»-ը կարևոր առաքելություն ունի, այն է՝ գյուղերի հզորացում կրթական, առաջնորդական և աշխատանքի հնարավորությունների միջոցով:
Ելույթներով հանդես են եկել նաև նախաձեռնության հիմնադիր-տնօրեն Նանոր Պալապանեանը և ծրագրերի ղեկավար Անուշ Մկրտչյանը:

Главный уполномоченный принял участие в собрании инициативы "Скрытый путь"
Главный уполномоченный Заре Синанян принял участие в презентации проектов развития общин инициативы "Скрытый путь" и подведении итогов стипендиальной программы. Инициатива "Скрытый путь" (The Hidden Road Initiative) действует с 2011 года и является неправительственной организацией, цель которой - предоставление новых образовательных и лидерских возможностей сельской молодежи регионов Армении путем проведения летних образовательных лагерей, стипендиальных и иных программ развития.
Благотворительную организацию основала группа армянских студентов Калифорнийского университета в Санта-Барбаре (США) и в настоящее время открыты филиалы организации в нескольких университетах.
Приветствуя присутствующих, главный уполномоченный отметил, что "Скрытый путь" имеет важную миссию расширения прав и возможностей регионов страны через продвижение образования, лидерства и создания возможностей трудоустройства.
С приветственной речью также выступили основатель-директор инициативы Нанор Балабанян и руководитель программ Ануш Мкртчян.